logo Ukrainian flag
 
Як зберегти зір, багато працюючи за комп’ютером.

Щоб зберегти добрий зір, незважаючи на необхідність довго працювати за комп’ютером, слід періодично робити прості, але дієві вправи для очей.

Сьогодні важко уявити собі роботу, яка б не вимагала довгого сидіння за комп’ютером чи ноутбуком. Практично у кожній професії існує така потреба. Треба подивитись в інтернеті щось, перевірити особисту електронну пошту, обговорити у віддаленому форматі деякі деталі співпраці з партнерами тощо. І це чудово, що ми можемо працювати, не виходячи за межі будинку, не виїжджаючи з міста.

Але з іншого боку, від тривалого спілкування з комп'ютером дуже страждає наш зір. Щоб не стати клієнтом офтальмолога раніше, ніж прийдуть вікові зміни, радимо дотримуватися нескладних правил роботи за комп'ютером і періодично робити вправи для очей.

Насамперед слід зменшити кількість часу перебування за екраном. Буде краще, якщо всі важливі справи (що вимагають присутності за комп'ютером) ви переноситимете на певний час. Тобто не включати його кожні півгодини, як згадаєте щось важливе, а виділити чіткий час, коли і скільки ви працюєте біля екрану. Звичайно, якщо такий формат вписується у ваш рід діяльності.

Підкоригуйте підсвічування екрана. Не варто робити її дуже яскравою – від цього очі швидше втомлюються. Краще, якщо вони будуть тьмяними.

Щоб очі не втомлювалися сильно і не втрачали гостроти зору, слід регулярно робити наступні вправи.

  • Через кожні 20 хвилин відривайте погляд від екрану і дивіться 15-20 секунд в далечінь.
  • Відчувши напругу м'язів очей, закрийте очі. Потім, не повертаючи голови, постарайтеся подивитися вліво, а потім праворуч.
  • Відверніться від екрана і витягніть руку з випрямленим вказівним пальцем. Повільно наближайте палець до свого носа, не відриваючи від нього погляду. Потім повільно відводьте палець на колишню відстань, також уважно стежачи за його кінчиком. Повторіть 10 разів.

Якщо вам по роботі важливо довгий час працювати з комп'ютером, радимо також опанувати метод «сліпого друку». Так ви зможете друкувати тексти або повідомлення, не дивлячись на екран. Тим самим ви вбережете очі від шкідливого впливу на них екрану.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net