logo Ukrainian flag
 
Як піклуватися про свій мозок (до Всесвітнього тижня знань про мозок)

Щороку в першій половині березня у світі відзначають Всесвітній тиждень знань про мозок, Його завдання полягає у розповсюдженні корисних знань про мозок, демонстрації аспектів функціонування центральної нервової системи.

Головний мозок людини є унікальною за складністю структурою. Він складається з понад 100 мільярдів нервових клітин, а ця величина є близькою з кількістю зірок у нашій галактиці. Кількість синапсів, зв’язків між нейронами, оцінюється у 100 трильйонів. Мозок контролює функціонування нашого тіла, формує поведінку, когнітивні й емоційно-вольові процеси, робить нас унікальними та неповторними, тому розуміти його основні механізми та тренувати провідні функції надзвичайно важливо.

Щороку Всесвітній тиждень знань про мозок акцентує нашу увагу на важливості піклування про нього. Дійсно, тренування провідного органу нашої психічної системи є вагомою частиною здорового життя. Використовуючи високотехнологічні дослідження, провідні спеціалісти створюють вправи для мозку, розроблені спеціально для оцінки та розвитку багатьох когнітивних навичок. Мозок, як і інші м’язи нашого тіла, потрібно постійно тренувати. Є кілька порад, які допоможуть «прокачати» ваш мозок:

1. Читайте хороші книги. Читання книг стимулює уяву. Коли ви читаєте художню книгу, то мимоволі уявляєте перед очима сюжет, що розгортається на її сторінках, і це змушує мозок працювати. Науково-популярні книги дадуть нову поживу для розуму і пам'яті.

2. Грайте в комп'ютерні ігри. Існує думка, що комп'ютерні ігри – це розвага для дітей і нероб, однак складно заперечувати, що вони дають відмінну поживу для розуму. Наприклад, квести пропонують завдання на логіку і уважність, екшени і гонки розвивають реакцію, стратегії – тактичне і стратегічне мислення.

3. Практикуйте медитацію. Не турбуйтеся, я не закликаю вас займатися чимось екзотичним. Існує безліч видів медитації і найпростіший з них – це перебування в спокої: не відволікайтесь на телевізор, комп'ютер та спілкування з оточуючими. Виділяйте хоча б трохи часу в день на те, щоб побути наодинці з самим собою і ви будете здивовані, наскільки ясним і живим у цей час стає ваш розум.

4. Відпочивайте. Чим більше часу ви приділяєте розслабленню і сну, тим краще ваш мозок сприймає інформацію. Пам'ятаєте, після будь-якого тренування повинен бути період відпочинку і відновлення.

5. Ведіть активний спосіб життя. Під час фізичної активності мозок насичується свіжим киснем і отримує додаткову підзарядку. Чим менше ви рухаєтеся, тим більше голоднішає ваш мозок.

6. Снідайте повноцінно. Після періоду довгого нічного сну мозок відчайдушно потребує енергії і, відмовляючись від нормального сніданку, ви позбавляєте його цього. Добра порція білків і вуглеводів – ось те, що потрібно мозку для того, щоб підготуватися до повсякденної активності і працювати на повну потужність протягом багатьох годин.

7. Мисліть позитивно. Позитивне мислення – ключ до продуктивної роботи вашого мозку. Чим більше ви думаєте про хороше, тим краще себе почуваєте. Ваш мозок працює як фільтр, затримуючи в собі будь-які думки. Чим більше негативного в ньому накопичується, тим більше шансів розвинути стрес, який безжалісний до нервових клітин.

8. Пізнавайте і вивчайте. Ніколи не переставайте брати від навколишнього світу щось нове і завжди шукайте можливість чомусь навчитися.

9. Відмовтеся від алкоголю. Так, на якийсь час він відсуває проблеми і піднімає настрій, але при цьому він сильно уповільнює роботу мозку і позбавляє вас здатності думати ясно і чітко. У той же час він вбиває ваші нервові клітини. Коли його дія припиняється, приємний настрій в момент випаровується, змінюючись сильним багатогодинним стресом для всього організму, під час якого аналітичні здібності, логіка і пам'ять практично відключаються. Алкоголь – ворог мозку номер 1.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net