logo Ukrainian flag
 
Міжнародний день поінформованості про пороки серця.

Вади серця – це захворювання, викликані порушенням структури серцевих клапанів або звуженням отворів, які ними закриваються.

Вади серця – одна з основних причин смертності серед хворих всіх вікових груп з-за розвитку серцевої недостатності та інших ускладнень, незважаючи на значні успіхи у своєчасній діагностиці та лікуванні цієї патології.

Діагностована вада серця на ранніх стадіях в більшості випадків виліковується повністю.

Вади серця бувають вродженими і набутими:

Вроджені вади серця (ВВС) виникають внаслідок порушення внутрішньоутробного розвитку плода під впливом різних факторів, та виявляються приблизно у 1% новонароджених. Причини можуть бути як внутрішнього характеру, так і зовнішнього: спадкові захворювання, зміни гормонального фону вагітної жінки, несприятливі екологічні фактори, інфекційні хвороби, вплив медикаментів або токсинів і багатьох інших обставин.

Набуті вади серця (НВС) найчастіше є наслідком перенесених захворювань: ревматизму, інфекційного ендокардиту, атеросклерозу, ішемічної хвороби серця, сифілісу. У молодих людей причиною набутих вад найчастіше бувають ревматизм або інфекційний ендокардит, а у людей старшого віку – атеросклероз і ішемічна хвороба серця.

Рання діагностика дуже важлива для подальшого перебігу хвороби. Пацієнти з вадами серця головним чином страждають від ознак серцевої недостатності. Вони відчувають труднощі дихання, особливо сильно в нічний час, що пов’язано з горизонтальним положенням тіла і підвищенням тиску в судинах легенів.

Говорячи про профілактику серцево-судинних захворювань, не можна залишати поза увагою нездоровий спосіб життя, який є фактором ризику розвитку цих хвороб і який найчастіше формується у дитячому і підлітковому віці. Саме тому профілактику цих захворювань потрібно починати з самого дитинства.

Окрім здорового способу життя, в сучасному суспільстві необхідно розвивати культуру здоров’я, яка включає і регулярне медичне спостереження для раннього виявлення захворювань та факторів ризику їх розвитку, і навички боротьби зі стресом, і прийоми збереження здоров’я в умовах агресивного навколишнього середовища, погіршення екологічної ситуації.

При виявленні вади серця потрібно виконувати всі призначення лікаря, в тому числі, що стосуються обмеження фізичного навантаження, відмови від шкідливих звичок та зміни раціону харчування.

Будьте уважні до свого організму та своїх дітей!

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»            Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net