logo Ukrainian flag
 
Стан забруднення атмосферного повітря у січні 2023 року на території Донецької області.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ  МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» здійснює моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Донецької області. Відбір проб атмосферного повітря  здійснюється філіями ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ» згідно з «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2023 рік», погодженим головою Донецької обласної державної адміністрації. У звя’зку з проведенням бойових дій та небезпекою для фахівців лабораторні дослідження стану атмосферного повітря на стаціонарних постах у січні 2023 року філіями установи (Слов’янською, Торецькою, Бахмутською та Костянтинівською) не проводилися.

У січні поточного року лабораторні дослідження проб атмосферного повітря проводили Краматорська  районна філія та Костянтинівська,  Добропільська філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ».

За січень 2023 року всього досліджено 196 проб атмосферного повітря, забруднення хімічними речовинами вище нормативного рівня не зареєстровано (у грудні 2022 року відхилення також не реєструвалися). Лабораторні дослідження повітря здійснювалися: під факелом викидів забруднюючих речовин в повітрі (максимально разові концентрації) у зонах впливу  промпідприємств, звалищ, автомагістралей, у житловій зоні.  Дослідження забруднення хімічними речовинами атмосферного повітря виконані Краматорською районною філією, у місті Краматорськ досліджено 32 проби. Костянтинівською філією у місті Костянтинівка досліджено 132  проби, Добропільською філією у місті Добропілля - 32 проби.  За результатами досліджень вміст шкідливих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі  не перевищував гранично-допустимих концентрацій відповідно вимогам «Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ № 52 14.01.2020 року.

Бережіть себе, будьте здорові !

 

Лікар з комунальної гігієни  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»           Ірина Галдєєва

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net