logo Ukrainian flag
 
Міжнародний день здоров`я підлітків.

«Доброго здоров’я!» – так вітаються наші співвітчизники, а коли прощаються кажуть «Бувайте здорові!», тобто бажають здоров’я і практично ніколи не замислюються скільки сенсу закладено у цих словах. Головна мета проведення Глобального тижня здоров'я підлітків – підвищити значущість здоров'я молодого покоління. Організатори прагнуть зробити цей тиждень міжнародним та залучити якомога більше небайдужих людей для обговорення проблем здоров'я юнаків та дівчат у країнах світу.

Саме поняття “здоров’я” – це не лише відсутність захворювань, а стан повного фізичного, духовного і соціального благополуччя, як визначає Всесвітня організація охорони здоров’я.

Вчені довели, що сучасне покоління тінейджерів має найгірше здоров’я, проте більша частина підлітків намагається вести здоровий спосіб життя. Крім того, сучасні підлітки хочуть змінювати наш світ на краще, тому ми повинні їм допомогти, зміцнивши їхнє здоров’я.

Підлітки - одна з найбільших чисельних груп серед населення світу. Їх більше, ніж мільярд в усьому світі, і приблизно 2,2 мільйона в Україні.

Швидкий фізіологічний та емоційний розвиток цієї вікової групи відрізняє її від потреб дітей і дорослих. Є підтвердження, що ризики захворювань на більш пізніх етапах життя, формуються саме у підлітковому віці.

Цифрове покоління створює для себе нові цінності. У світі без кордонів і постійного культурного обміну увагу 10-18 річних може захопити хайп навколо нового альбому Ріани чи навіть загрозливий вплив глобального потепління. Нині модно бути поінформованим і технологічним. І здоровим. Але цей останній тренд ще тільки розкриває свій потенціал.

Головна мета проведення «Міжнародного дня здоров`я підлітків» - підвищити цінність здоров'я молодого покоління і залучити якомога більше небайдужих людей до обговорення проблем здоров'я юнаків і дівчат для формування у молоді навичок здорового способу життя.

Звичка дотримуватися правильного режиму дня охороняє підлітків від різних хвороб, допомагає їм рости фізично міцними, працьовитими, життєрадісними. Хоча більшу частину трудового дня підліток проводить у школі або в іншому навчальному закладі, важливо, щоб придбані там навички закріплювалися вдома.

Відсутність режиму погано позначається на зростаючому організмі, зменшується працездатність, знижується успішність, поступово можуть з’явитися ознаки розладу здоров’я.

У основі правильно організованого режиму дня підлітка лежить певний ритм, чітке чергування окремих видів занять. При виконанні в певній послідовності, в один і той же час, окремих елементів режиму дня в центральній нервовій системі створюються певні «звички», які полегшують перехід від одного виду діяльності до іншого. Тому необхідно строго дотримуватися певного часу підйому та відходу до сну, приготування домашніх завдань, прийомів їжі, тобто дотримуватися певного, встановленого режиму дня. Цьому основному положенню повинні бути підпорядковані всі елементи режиму.

Не існує універсального розкладу, яке підходило б всім. Режим дня підлітків формується індивідуально в залежності від віку, фізичного розвитку, розумових здібностей, стану здоров’я, кола інтересів, сімейних традицій і звичок.

Куріння, алкоголь і наркотики.

Підлітки легко піддаються поганому впливу. Найбільша проблема, з якою стикаються батьки підлітків у всьому світі, – це паління, вживання алкоголю й наркотиків.

  • Найчастіше підлітки пробують цигарки, алкоголь або наркотики під тиском однолітків.
  • Схильність до ризикованої поведінки спонукає багатьох підлітків пробувати алкоголь або наркотики ще до повноліття.
  • «Гострі відчуття», якщо їх не припинити, здатні перерости в шкідливу звичку.
  • Якщо хтось із батьків підлітка палить або вживає алкоголь, це може стати прикладом для наслідування.
  • Низька самооцінка або бажання здатися «крутим» нерідко підштовхують підлітків до вживання алкоголю або наркотиків.
  • Якщо алкоголь або цигарки легкодоступні для підлітка, у нього виникає спокуса їх спробувати.

Рекомендації

  • Будьте уважні до поведінки вашої дитини. Звертайте увагу на те, чи добрі у неї апетит і сон і чи не трапляється в неї стрімких змін настрою.
  • Не стежте за дитиною і не звинувачуйте її в тих чи інших провинах. Заохочуйте її бути чесною, ділитися з вами своїми думками. Обговорюйте з нею її проблеми.
  • Якщо дитина не хоче розмовляти з вами, лікарі можуть поставити їй декілька запитань, щоб з'ясувати, чи вживає вона алкоголь або наркотики. Не змушуйте дитину здавати аналізи на наркотики, оскільки це може призвести до конфліктів між вами.
  • При крайній потребі зверніться по допомогу до лікаря.

Найголовніше в житті - бути фізично здоровим, щоб мати сили і енергію на досягнення заповітних висот. Ми бажаємо вам ніколи не хворіти, ніколи не піддаватися зневірі і ні серцем, ні душею не старіти. Бажаємо вести здоровий, правильний і рухливий спосіб життя, щоб воно завжди була активною, а в результаті яскравим, цікавим, насиченим і дуже щасливим.

Побажання батькам.

Демонструйте свою любов  у спілкуванні з підлітком, послаблюйте контроль, виявляйте власну емоційну стабільність і компетентність та будьте щасливими разом!

Адже, здоровий підліток – це щасливий підліток!

 

Завідувач   Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»           Валерій Кудінов
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net