logo Ukrainian flag
 
Ці продукти допоможуть подолати стрес: поради лікарів.

Здоров'я кишківника дуже тісно пов'язане зі здатністю організму справлятися зі стресом. Хронічний стрес і тривога можуть негативно вплинути на загальне здоров'я: як фізичне, так і психічне. Харчування є одним із фундаментальних факторів, які можуть впливати на те, як мозок і тіло справляються зі стресом, і продукти, які ви кладете на тарілку, справді можуть допомогти вам почуватися менш напруженими.

Здоров'я кишківника дуже тісно пов'язане зі здатністю організму справлятися зі стресом. Стрес та тривога можуть змусити імунну систему посилати сигнали для руйнування слизової оболонки кишечника. Втім, існує безліч інгредієнтів, багатих на пробіотики та інші поживні речовини, які допоможуть вам бути більш спокійними і зберегти організм здоровим.

Лосось та інші нежирні білки

Лосось містить велику кількість омега-3 жирних кислот, які покращують настрій. Інші нежирні білки, наприклад курка, теж підходять, адже вони містять амінокислоти, які мають схожу дію. Уникайте м'яса з великою кількістю насичених жирів.

 

 

Фрукти багаті на клітковину

Клітковина є потужним рушієм корисних бактерій у кишківнику. Найкращий спосіб отримати більше клітковини – їсти продукти, вирощені на землі. Це горіхи, насіння, овочі, фрукти тощо. Також було доведено, що деякі ягоди (наприклад, чорниця) знижують рівень кортизолу (гормону стресу), який негативно впливає ваш настрій.

 

Апельсини

Якщо говорити про фрукти, які знімають стрес, то апельсини багаті вітаміном С — один апельсин містить 70 міліграмів вітаміну, що заповнює майже цілу вашу денну потребу. Можливо, найбільш відомий своїми імунними здібностями, вітамін С може допомогти полегшити стрес (навіть аромат заспокоює).

 

 

Яйця, горіхи та індичка

Усі ці продукти також забезпечують триптофановий ефект, який важливий для вироблення серотоніну: ключового фактора гарного настрою.

 

 

 

Ромашковий чай

Ромашка діє як легкий заспокійливий засіб. Вона може зменшити м'язову напругу та приборкати тривогу чи дратівливість. Чай з ромашки не містить кофеїну, тож його можна пити перед сном.

 

 

Чорний шоколад

Шоколад містить поліфеноли, які покращують роботу мозку та настрій. Але це стосується саме чорного шоколаду. Чим темніший шоколад, тим менше в ньому доданого цукру – інгредієнта, який навпаки збільшує рівень стресу.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net