logo Ukrainian flag
 
Здоровий спосіб життя.

Здоров’я – сукупність фізичних, духовних, соціальних якостей людини, що є основною її довголіття і необхідною умовою здійснення творчих планів, умовою високої працездатності, створення міцної сім’ї, народження і виховання дітей. Здоровий спосіб життя - це концепція життєдіяльності людини, спрямована на поліпшення і збереження здоров'я за допомогою відповідного харчування, фізичної підготовки, морального настрою, і, безумовно, відмови від шкідливих звичок. В наш час здоровий спосіб життя – це популярний тренд сучасного світу.

Найчастіше людина починає замислюватися про свій спосіб життя і здоров’я, коли з’являється хвороба чи тимчасові нездужання. Тому турбота про своє здоров’я не має бути проблемою, а повинна стати обов’язковою справою, образом життя. Іноді людині просто не вистачає імпульсу для того, щоб поміняти свій стиль життя і звички: багато хто навіть не уявляє, в який спосіб підійти до цього.

Здоровий спосіб життя передбачає дотримання виконання певних правил, що забезпечують гармонійний розвиток, високу працездатність, духовну рівновагу та здоров’я людини. В основі здорового способу життя лежить індивідуальна система поведінки та звичок кожної окремої людини, що забезпечує їй потрібний рівень життєдіяльності та здорове довголіття. Здоровий спосіб життя – це практичні дії, спрямовані на запобігання захворювань, зміцнення всіх систем організму і поліпшення загального самопочуття людини. Головне – замислитися про наслідки своїх дій. Зрозуміло, що для того, аби бути здоровим, потрібно докласти певних зусиль і не набувати шкідливих звичок. Якщо  із якихось причин вони вже є, то треба ужити всіх заходів, аби їх позбутися. Одне з  правил здорового способу життя - це позитивний настрій! Не зациклюйтеся на невдачах та промахах!

Найважливіше при здоровому способі життя – заняття спортом. Спорт відіграє важливу роль у житті людини.  Ті люди, які займаються спортом, ведуть здоровий спосіб життя, контролюють свою вагу і дотримуються дієти, зазвичай більш життєрадісні і менше схильні до хвороб. Спорт допомагає залишатися здоровим. І стосується це не лише фізичного, але й психічного здоров'я. Хто займається спортом, почувається щасливішим.

Згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), кричущий брак руху в повсякденні - проблема, у першу чергу, населення розвинених промислових країн. Довгий робочий день, до того ж багато стресу. При цьому інформації про те, чим варто займатися, вистачає. ВООЗ рекомендує для дорослих віком від 18 до 64 років щонайменше 150 хвилин тренувань на витривалість на тиждень. Такий режим занять спортом там називають помірним. Регулярний рух допомагає запобігти захворюванням серцево-судинної системи, інсультам, діабету та ожирінню. Але не лише в цьому користь. Багато досліджень демонструють: спорт незамінний також і для психічного здоров'я. Так само як заняття зміцнюють м'язи, сильнішою стає завдяки йому і наша психіка. Спорт та здоров’я тісно пов’язані між собою. Фізичні навантаження дуже важливі для зміцнення організму, а це допомагає продовжити життя, уникнути сезонних захворювань та легко справлятись зі стресами. Спортивні заняття поліпшують роботу органів дихання. Спорт покращує кровообіг, що перешкоджає розвитку захворювань судин і серця. При фізичних навантаженнях покращуєтеся обмін речовин, він стає краще реагувати на кількість цукру та інших речовин у крові. В результаті регулярних фізичних тренувань в організму людини збільшується кількість еритроцитів та рівень лімфоцитів, які відповідають за нейтралізацію шкідливих факторів. Тобто покращується імунітет і організм буде краще захищеним. Спорт - це ще відмінний настрій, високий життєвий тонус і надзвичайний душевний підйом, а  також це прекрасна основа для прагнення до успіху, нових звершень та плідної праці. І все таки, навіть якщо на спорт часу немає, то піші прогулянки на свіжому повітрі, ранкову пробіжку, зарядки вранці ніхто не відміняв. Ходіть більше пішки, гуляйте у парках та лісах, будьте рухливими.

Будьте активними, життєрадісними і відкритими до світу. Рухайтеся назустріч міцному здоров'ю і довголіттю! Шлях до здорового способу життя залежить від самої людини, від її розуміння світу, тому вибір свого життя (здоровим воно буде чи ні), так само, як і відповідальність за свій вибір, залежить

Будьте здорові !

 


Лікар з комунальної гігієни  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»              Ірина Галдєєва

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net