logo Ukrainian flag
 
У МОЗ спостерігають відразу кілька позитивних показників, які свідчать про покращення ситуації з COVID-19.

Україна пройшла пік захворюваності на коронавірусну хворобу, але існує загроза повторного спалаху. Про це у п'ятницю, 19 листопада, повідомив міністр охорони здоров'я Віктор Ляшко. Він зазначив, що два тижні поспіль знижується кількість нових випадків хвороби і госпіталізацій, і кілька днів - тих хто одужав, більше нових випадків. Зафіксованих випадків коронавірусної хвороби і зареєстрованої кількості госпіталізацій за тиждень поменшало на 20% і 19% відповідно. Також меншає смертей. "Виявлені випадки COVID-19 та госпіталізації демонструють прискорення спаду захворюваності на COVID-19. Показник кількості летальних випадків також демонструє перші ознаки початку спаду: -3% за останній тиждень", - розповів він.  Водночас почало меншати навантаження на медсистему. "Резерв вільних ліжко-місць із киснем збільшився до 33,5 тис.", - відзначив Ляшко. "Це вже позитивні тенденції, які свідчать про те, що Україна пройшла пік захворюваності, і ми очікуємо тенденції до зниження. Водночас, ми аналізуємо ситуацію в Європі, ми бачимо там різке зростання кількості випадків, тому не виключаємо потенційно можливий повторний спалах у короткий проміжок часу ", - додав Ляшко.

Також міністр наголосив на необхідності продовжувати вакцинацію. "Україна наближається до цілей Всесвітньої організації охорони здоров'я із вакцинації – 40% дорослого населення до кінця 2021 року", - сказав він.

З початку кампанії вакцинації щеплено понад 12,9 млн людей. Загалом проведено 22,9 млн щеплень. Про це повідомляє МОЗ у вівторок, 23 листопада. Найбільше щеплень зробили препаратом компанії Pfizer - 122 575. Найменше застосовувалися вакцини виробництва компаній Sinovac - 104 134, AstraZeneca - 30 161, Moderna - 13 388.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net