logo Ukrainian flag
 
ПРОФІЛАКТИКА ЗЛОВЖИВАННЯ АЛКОГОЛЕМ.

Алкоголізм — це психічний розлад, який проявляється неконтрольованим потягом до вживання спиртних напоїв. Це хвороба, яка руйнує особистість та сім’ю, розриває соціальні зв’язки та вибиває людину із суспільного життя.

Зловживання алкоголем призводить до інтелектуальної деградації, порушує обмін речовин та провокує безліч хвороб внутрішніх органів. Алкоголік — це завжди нещасна особистість, яку задовольняє лише чергова доза спиртного.

Зловживання алкоголем — це дуже часто і важко контрольоване вживання спиртних напоїв. Це проблема, яка заважає роботі, відносинам та особистому розвитку. Часте вживання алкоголю призводить до фізичної та психічної залежності.

Надмірна доза алкоголю призводить до інтоксикації — похмільного синдрому з головними болями, нудотою, дратівливістю та фізичним виснаженням.

Спритні напої — це отрута, яка вбиває наш організм повільно, але вірно.

Якої шкоди завдає алкоголь?

Мозок — відмирання клітин, втрата пам’яті. Депресія, агресивність, погіршення зору, мови, координації рухів.

Рак ротової порожнини, горла, грудних залоз, печінки.

Серце — м’язова кволість,ймовірність серцевої недостатності.

Печінка -накопичення жирів, збільшення у розмірі, рубці (цироз).

Інші небезпеки — ослаблення імунної системи, виразки, запалення підшлункової залози.

Вагітні -небезпека народити фізично чи розумово не розвинену дитину.

Симптоми алкоголізму:

1. Запої.

2. Відсутність блювоти, нудоти.

3. Похмільний синдром — наступного ранку, який людина “лікує” прийманням наступної порції алкоголю.

4. Набряклість обличчя, в’ялість шкіри, худорлявість, жовтизна склер.

5. Агресивність, дратівливість.

6. Втрата будь-яких інтересів, крім алкоголю.

7. Безуспішність спроб обмежити кількість вживаного алкоголю.

8. Проблеми на роботі, або вдома через багаторазове вживання алкоголю.

9. Вживання алкоголю в небезпечних ситуаціях, наприклад, при керуванні автомобілем, або плаванні.

Стадії алкоголізму:

1. Заперечення.

2. Втрата контролю.

3. Емоційне та фізичне погіршення.

На ранній стадії алкоголізму друзі, колеги та навіть члени сім’ї можуть не усвідомлювати, що алкогольні звички людини стають все більш небезпечними, а сама людина все ще підсвідомо заперечує, що алкоголь поступово стає контрольованою силою в житті.

Як формується алкогольна залежність?

На цьому етапі людина поступово звикає до вживання більшої кількості алкоголю, та хоче ще й ще. Коли інші починають розуміти, що у людини проблеми з алкоголем, вона теж починає усвідомлювати це, хоча все ще заперечує. Людина починає приховувати свої алкогольні звички від друзів та членів сім’ї.

Остання та найважча стадія алкоголізму. На цьому етапі людина розвинула повномасштабну алкогольну залежність і, ймовірно, бачить серйозні фізичні та емоційні наслідки, які вона має. Людина повністю одержима алкоголем і постійно п’є, думаючи про те, коли вип’є другого разу. Життя поза алкоголем здається порожнім, людина втратила будь-який інтерес до того, що їй раніше подобалося. Вона страждає від занепокоєння, депресії та не може заснути, якщо не вип’є перед сном. Людина часто ізолює себе та проводить багато часу на самоті, випиваючи.

Причини виникнення алкоголізму.

Немає єдиної причини алкоголізму. Фактично, існують десятки факторів ризику, які грають роль причин виникнення алкоголізму. І діють вони кожну людину по-різному, в одних призводять до алкогольної залежності, а в інших-ні. Хтось звини чує в цьому генетику, проблеми в сім’ї чи стреси на роботі. Насправді частка правди в цьому є, адже саме сукупність соціальних, біологічних та психологічних факторів впливають на причини вживання алкоголю.

Лікування проти алкогольної залежності — важка робота пацієнта та фахівця. Зауважимо, що у багатьох випадках виникають рецидиви, проте кваліфікований лікар може своєчасно оцінити ризик “зриву” та попередити його. Лікування алкогольної залежності, терапію призначає нарколог з урахуванням стадії алкоголізму, стану здоров’я людини.

Народні методи лікування алкогольної залежності можуть використовуватися виключно, як допоміжні засоби.

Профілактика зловживання алкоголем.

1. Відмова від алкоголю, навіть якщо пропозиція виходить від близьких друзів або родичів, не боячись їхньої негативної реакції.

2. Не зберігайте алкоголь удома, щоб не було “спокуси” його вжити.

3. Вибір “непитущого” кола спілкування.

4. Вміння знаходити радість не в алкоголі, насолоджуватися життям.

5. Не піддаватися впливу інших людей, мати власну думку.

6. Працювати. Мати захоплення, щоб “правильно” заповнювати час.

Зловживання алкоголем є одним із основних факторів демографічної її соціальної кризи в Україні. Цей фактор, без перебільшення — національна загроза на рівні особистості, сім’ї, суспільства, держави.

До економічних втрат, внаслідок зловживання алкоголем належать підвищений рівень смертності, скорочення тривалості здорового життя, соціальні виплати держави інвалідам, сиротам. Додаткові витрати — збитки від ДТП, пожеж, утримання ув’язнених тощо.

Зробіть правильний вибір. Ваше здоров’я — в ваших руках!

 

Фельдшер санітарний Селидівської філії               Любов Красноносова

 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net