logo Ukrainian flag
 

В останню неділю березня (26 число 2023 року) українці перейшли на літній час. Стрілки годинника посунулися на годину вперед.

Такі зміни нерідко відбиваються на самопочутті людей. Сеціалісти розповіли, як впливає переведення годинників на життєдіяльність та здоров'я громадян.

Серед позитивних моментів переведення годинника – економія електроенергії для країни, а також збільшення світлового дня.

Серед мінусів – загострення хронічних захворювань, депресії, збільшення кількості самогубств та аварійності на дорогах.

Однак хрономедики стверджують, що переведення годинників є сприятливим явищем у житті нашого суспільства. Насамперед тому, що таким чином відбувається тренування обміну речовин. Вони переконані, що країни, що лежать між 20 і 55 градусами північної широти, потребують переведення годинників, щоб більш ефективно використовувати світловий день. Разом з тим, щоб пережити це "тренування" без шкоди для організму вони радять на годину-дві раніше лягати спати, щоб вже через 3-4 дні ваш організм повністю адаптувався до нового режиму.

ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИН І ХВОРОБИ

Немає переведення годинника, який лікував би всі хвороби, немає переведення годинника, який би викликав хвороби. Наприклад, у Британії вперше перевели годинник у 1908 році, а запропонував це зробити політичний діяч Бенджамін Франклін. Він вважав, що це позитивно вплине на продуктивність праці  й на здоров'я людей.

ЯК АДАПТУВАТИСЯ

За словами фахівців, потрібно за кілька днів до переведення годинника, намагатися лягати спати на 1-2 години раніше. Тим, хто гірше почувається, слід готуватися за 5-6 днів. Однак у будь-якому випадку це не спричинить загострення хронічних захворювань.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net