logo Ukrainian flag
 
Важливість дотримання правил гігієни рук, як правильно мити руки.

Майже кожна людина знає, щоб не захворіти необхідно мити руки. Але відверто дайте собі відповідь на запитання: Чи завжди, коли це необхідно, Ви миєте руки ?  Як ретельно Ви це робите?

Як це не дивно, але сучасна звичка мити руки, як засіб гігієни, прийшла до нас зовсім недавно. В Європі їй лише 175 років. У 1847 році лікар Віденської клініки Земмельвейс виявив, що захворюваність і смертність породіль через післяпологову лихоманку нижче в тих лікарнях, де персонал перед маніпуляціями мив руки у розчині хлорного вапна.

Існує  величезна кількість  різних мікроорганізмів, які живуть на руках людини. Частина їх нешкідлива, але більшість мікроорганізмів можуть викликати серйозні захворювання. На руках людини живуть різні хвороботворні бактерії,  грибки; віруси; також можуть знаходитися яйця паразитів.

Так звані хвороби "брудних рук" викликаються низкою хвороботворних бактерій (збудником дизентерії, черевного тифу, сальмонелезу, холери ) і вірусів (гепатиту, ентеровірусної інфекції та інших). "Інфекція спеки" або дизентерія – одна з найпоширеніших хвороб у літній час. Паличка, що викликає хворобу, передається через забруднені руки, овочі, фрукти, молочні продукти, посуд, при контакті з хворим. Результатом поганого миття рук можуть бути респіраторні хвороби, у тому числі  коронавірусна хвороба. Віруси та мікроорганізми  можуть поширюватися  від інших людей або поверхонь, коли:

- немитими руками торкатися очей, носа та рота;

- готувати або вживати їжу та напої немитими руками;

- торкатися забруднених поверхонь або предметів;

- сморкатися носом, кашляти або чхати в руки, а потім торкатися рук інших людей або загальних предметів.

Брудні руки також є переносником хвороб (пташиного грипу, атипової пневмонії, лямбліозу, токсоплазмозу, паразитарних хвороб).

Недотримання простої гігієнічної процедури призводить до попадання мікроорганізмів, вірусів, яєць паразитів до  організму  людини, їх розмноженню. Багато людей потрапляють до лікарень саме через свою недбалість, забуваючи вчасно помити руки перед їдою. За статистичними даними, миття рук з милом, при поверненні додому з громадських місць або після поїздки в громадському транспорті, після відвідування туалету та перед їжею, дозволяє знизити рівень діарейних захворювань більш ніж на 40%, а респіраторних інфекцій майже на 25%.

Багато людей  під час епідемій уникали захворювань саме тому, що вчасно та регулярно мили руки. Мікроби гинуть протягом 10 хвилин, якщо їх помістити на чисту шкіру рук. Але на  шкірі брудних рук вони зберігаються і продовжують жити в 95% від усіх випадків. Звертаємо увагу  на те що:

- на руках людини від кінчиків пальців до ліктів може бути від 2 млн до 140 млн мікроорганізмів;

- під годинником або браслетом на руці ховаються мільйони бактерій, вірусів, а під обручкою може бути більше бактерій, ніж мешканців у всій Європі;

- мокрі руки передають у 1000 разів більше мікроорганізмів, ніж сухі, у зв’язку з чим ніколи не торкайтеся чистими мокрими руками до брудних поверхонь (кранів, дверних  ручок тощо);

- у  тих, хто займається фізичною працею, руки набагато чистіші, ніж у офісних працівників, а в рейтингу найзаразніших мікробами побутових предметів лідирує  мобільний телефон, письмовий стіл, клавіатура та миша комп'ютера. Не менш брудними також є паперові грошові купюри та металеві монети.

У зв'язку з вищевикладеним дуже важливо дотримуватися правил гігієни рук: ретельно мити руки з милом під проточною водою, добре промиваючи складки на руках та вигини. Мити руки необхідно:

- після відвідування громадських міст, транспорту;

- перед вживання їжі;

- до, під час та після приготування їжі;

- після користування туалетом;

- після сморкання носа, кашлю або чхання;

- після дотику до грошей та брудних предметів (мобільних телефон тощо);

- до і після догляду за тими, хто вдома хворіє, має блювоту або діарею;

- до після обробки порізу або рани;

- після зміни підгузків або догляду за дитиною, яка відвідувала туалет;

- після дотику до тварин, корму  для тварин або відходів тваринного походження;

- після роботи з кормами для домашніх тварин або ласощами для домашніх тварин;

- після торкання сміття.

Перш ніж торкатися очей, носа або рота необхідно мити руки після  того, як  Ви торкалися предметів або поверхонь, до яких торкалися інші люди (ручки дверей, столи, кошики для покупок або електронні ваги тощо).

Дотримуйтеся наступних кроків при митті рук:

1. Намочіть руки чистою проточною водою.

2. Намилите рідким милом, милом-піною або шматковим милом.

3. Збийте піну та розподіліть її по долонях та їх тильних сторонах, а також по пальцям.

4. Тримайте руки намиленими не менше 40 секунд (40-60 секунд). Не забутьте  ретельно вимити не лише долоні, а й їх тильну сторону, зап'ястя, область між пальцями та під нігтями. Приділіть увагу великому пальцю кожної руки.

5. Ретельно змийте піну.

6. Витріть насухо паперовим рушником.

Якщо мило та вода недоступні, Ви можете використовувати дезінфікуючі засоби для рук на спиртовій основі, що містять щонайменше 60% спирту. Але слід пам’ятати, що дезінфікуючі засоби не позбавляють від усіх видів мікробів; вони можуть бути неефективними, коли руки помітно брудні або жирні; не видаляють з рук хімічні речовини, такі як пестициди або важкі метали.

Правила користування дезінфікуючим засобом для рук:

  1. Нанесіть гелевій засіб на долоню однієї руки;
  2. Потріть руки одна об одну;
  3. Втирайте гель по всіх поверхнях ваших рук і пальців близько 20 секунд, поки ваші руки не висохнуть;

На жаль питання  гігієни рук не може бути проблемою однієї людини у зв’язку з тим, що

кожна   людина  може стати розповсюджувачем різноманітних захворювань у колі своєї  сім'ї  та на роботі серед колег. Виробіть у себе та своїх близьких звичку з миття рук. Якщо у  Вашій сім'ї росте дитина, постарайтеся прищепити їй змалку навички особистої гігієни рук.

Мийте руки правильно та навчайте цьому своїх дітей !!!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net