logo Ukrainian flag
 
ВРЯТУЙ ЖИТТЯ.

Донором крові та її компонентів може бути будь-який дієздатний громадянин України, іноземець чи особа без громадянства, що має посвідку на постійне проживання на території України, віком від 18 років, який пройшов відповідне медичне обстеження і в якого немає протипоказань, затверджених наказом Міністерства охорони здоров’я України.

Перед здачею крові або її компонентів донор має дотримуватись певних правил:

– мати добре здоров’я та гарне самопочуття;

– добре відпочити, виспатись;

– режим харчування донорів має деякі особливості: напередодні кроводачі потрібно виключити з раціону жирну їжу (масло, сало, жирні м’ясо та рибу, молоко, сметану, яйця, морозиво).

В ці дні можна вживати нежирні відварені м’ясо та рибу, каші, картоплю, відварені та сирі овочі та фрукти, соки, компот, житній та не здобний хліб;

– в день здачі необхідно з’їсти легкий сніданок: чай або сік, печиво, білий хліб.

– за 48 годин до давання крові відмовитись від алкогольних напоїв, утриматись від паління або не палити за годину до та після донації.

Перед здачею крові донору проводять анкетування, визначають вміст гемоглобіну, групу крові за системою АВО, передтестове консультування та огляд лікаря-терапевта.

Подальше обстеження взятої донорської крові проводиться за такими показниками: група крові та резус-належність, визначення антиеритроцитарних антитіл, маркерів ВІЛ 1/2, гепатиту В, маркерів гепатиту С, маркерів, маркерів до сифілісу.

Максимальна допустима доза заготовленої крові складає 450 мл без урахування крові, взятої для аналізів (до 40 мл), максимальна допустима доза заготовленої плазми складає 800 мл без урахування крові, взятої для аналізів (до 40 мл).

Максимальна допустима доза тромбоцитів, заготовлених методом аферезу, складає 200г10х9 тромбоцитів без урахування крові, узятої для аналізів (до 40 мл.)

При наявності  протипоказань, виявленні будь-яких порушень у стані здоров’я, підозрі на контакт з інфекційним захворюванням донор не допускається до донації.

 

помічник лікаря-епідеміолога Селидівської філії ДУ “ДОЦКПХ МОЗ” Любов Ярушина
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net