logo Ukrainian flag
 
Топ-5 ознак, які говорять про те, що у вашому житті не вистачає рухової активності

Сидячий спосіб життя і недостатня активність можуть у прямому сенсі нас вбити: ризик розвитку захворювань серця і судин безпосередньо пов’язаний з нестачею руху. Але як визначити, чи достатньо ви рухаєтеся? Перевірте, чи немає у вас цих симптомів — і якщо є, терміново збільшіть активність!

Постійна втома

Ви достатньо спите, ваш раціон повноцінний і різноманітний, а ви все одно швидко втомлюєтеся і «видихаєтеся» вже до обіду? Наскільки б дивно це не звучало, але уся справа може бути саме у нестачі руху: дослідження, проведене фахівцями з університету Джорджії, показало, що лише 20 хвилин аеробних вправ тричі на тиждень збільшують рівень енергії на 20 %. Більше того, у деяких випадках регулярні заняття спортом можуть знизити стомлюваність на 65 %, оскільки впливають безпосередньо на центральну нервову систему. Тож чим більше ви втомлюєтеся, тим більше вам варто рухатися.

Підвищена тривожність

Сидячий спосіб життя може підвищити рівень тривожності і депресії — це було підтверджено одразу декількома дослідженнями. Більше того, було доведено, що регулярні заняття аеробікою і силовими вправами допомагають істотно знизити рівень тривожності, зменшити симптоми депресії та навіть прискорити одужання. Зрозуміло, не можна стверджувати, що підвищена тривожність однозначно вказує на нестачу активності, але варто додати трохи руху у життя — і простежити динаміку.

Ваш гормональний баланс порушився

Нестача руху позначається негативно не лише на здоров’ї серця і судин, але й на балансі гормонів. Надлишок жиру у організмі може призвести до підвищення вмісту естрогену і нестачі тестостерону, що неодмінно позначиться на самопочутті. Водночас заняття спортом допомагають нормалізувати гормональний баланс, підтримати фізичне і психічне здоров’я.

У вас проблеми з травленням

Ваш кишківник став ледачим, а шлунок — примхливим? Почніть займатися спортом: аеробні вправи прискорюють ваше дихання і частоту серцевих скорочень, що, своєю чергою, покращує скорочення м’язів кишківника. Біг, ходьба, плавання — усі ці види фізичних навантажень позитивно впливають не лише на серцево-судинну систему, але й на роботу кишківника.

Ви погано спите

Якщо у вас виникли труднощі з засинанням, або ви прокидаєтеся вночі, або важко встаєте вранці, це також може бути ознакою нестачі руху і активності. Як показали результати дослідження, опублікованого нещодавно у виданні Sleep Medicine, літні люди, які регулярно займалися спортом, у результаті спали у середньому на годину з чвертю більше, ніж ті, чия активність була низькою. Спробуйте додати трохи аеробних навантажень — швидше за все, це зробить ваш сон міцнішим і здоровішим.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net