logo Ukrainian flag
 
Командно-штабні навчання щодо реагування на можливі біозагрози.

Фахівці ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» 12-13 квітня прийняли участь в командно-штабних навчаннях, які були організовані Міністерством охорони здоров’я України, ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» за підтримкою Всесвітньої організації охорони здоров'я.

Україна була в центрі уваги багатьох міжнародних заходів і фінансування, спрямованих на вдосконалення системи біонагляду та сприяння змінам, які впроваджує Уряд України. Спільне зовнішнє оцінювання Всесвітньої організації охорони здоров'я за 2021 рік представило комплексний аналіз високого рівня більшої частини сектору охорони здоров'я України. Сферами, які необхідно додатково посилити, були визначені: подальше розширення концепції «Єдине здоров’я», що використовується для створення спільного розуміння синергії між здоров’ям людини, тварин і довкілля; зміцнення співпраці між секторами громадського здоров’я і тваринництва в галузі зоонозних захворювань; а також зміцнення механізмів комунікації та управління інформацією між різними групами зі зв’язків із громадськістю та комунікацій у різних міністерствах.

Ціллю даних навчань є аналіз і демонстрація багатосекторальних заходів реагування Уряду України на потенційну надзвичайну ситуацію, пов'язану із зоонозними захворюваннями, що можуть нести загрозу людям і популяціям тварин.  Основна увага приділялася здатності координувати заходи реагування, керувати людськими ресурсами, обмінюватися відповідною інформацією як всередині відомств, так і за їх межами, а також спілкуватися з громадськістю.

Одним зі способів вирішення перерахованих вище питань і було проведення командно-штабних навчань - інтерактивних навчань, які передбачають моделювання певних ситуацій. Цілі даних командно-штабних навчань включають:

- Підвищити обізнаність щодо біологічних загроз, обговорення проблем реагування на надзвичайні ситуації, спричинені зоонозними захворюваннями, управління ними з використанням принципів концепції «Єдине здоров’я».

- Посилити міжсекторальну координацію, уточнити повноваження та вдосконалити реагування при спалахах зоонозних захворювань.

- Сприяти подальшому впровадженню підходу «Єдине здоров’я» шляхом посилення комунікації та проведення інформаційної роботи на всіх рівнях державної влади.

- Використовувати досвід і результати та висновки командно-штабних навчань для вдосконалення координації планів реагування на надзвичайні ситуації в Україні.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net