logo Ukrainian flag
 
Міжнародний день дітей хворих на рак.

Слова «онкологія» та «рак» у кожного з нас викликають якщо не жах, то почуття приреченості, безнадійності. Словосполучення «дитячий рак» взагалі важко вкладається у свідомість. Ця хвороба приходить невідомо звідки, здається, що порятунку немає. Метою Дня онкохворої дитини є привернення уваги суспільства та поширення інформації щодо проблеми онкології серед дітей.

У дітей, на відміну від дорослих, причина раку доведена практично на 100%. Дітки хворіють на рак не тому, що вони курять, вживають наркотики чи працюють на шкідливому виробництві…

Дитяча онкопатологія виникає унаслідок генетичної поломки чи генетичної мутації. Майбутні батьки не задумуються, що буде з їхніми генами, коли вони ведуть аморальний спосіб життя. Генетична поломка у дитини виникає внаслідок передачі цієї поломки батьками, це на 100% спадковий фактор.

Щоб знизити ризик розвитку онкологічних захворювань у дітей, батькам слід: - відмовитися від куріння або хоча б не курити в присутності дитини. У тютюновому димі містяться канцерогени, які надходять у кров при пасивному вдиханні тютюнового диму, провокуючи зростання пухлинних клітин в організмі; - включити в дитячий раціон максимальну кількість фруктів, овочів та зернових. Кількість жирів має бути мінімальною оскільки ожиріння у дітей може призводити до розвитку онкологічних хвороб; - своєчасно лікувати вірусні інфекції і намагатися не допускати зараження дитини. Медики рекомендують робити щеплення проти тих хвороб, для яких імунізація є єдиним можливим методом профілактики; - проводити регулярні профілактичні  медичні огляди дитини. Уточніть у вашого сімейного лікаря  календарний план і обсяг профілактичних обстежень та своєчасно виконуйте його.

Такі стійкі симптоми можуть бути ознакою раку у дітей:

• Біла пляма в оці, косоокість, сліпота, вирячені очі.

• Набряк в животі/тазі, у голові чи шиї, у кінцівках, яєчках чи залозах.
• Постійна висока температура більше, ніж два тижня, без видимої причини.
• Втрата ваги, блідість, слабкість, легко з’являються синці чи кровотеча.
• Біль у кістках, суглобах, спині, переломи.

• Неврологічні ознаки: зміни та погіршення ходи, рівноваги чи мовлення, затримка психо-фізичного розвитку.

• Головний біль більше, ніж два тижні з блюваннями чи без нього, збільшення розмірів голови.

Дуже важливо, щоб при наявності будь-якого з цих симптомів батьки відвели дитину до лікаря, до кваліфікованого спеціаліста для проведення подальших консультацій.

Пам’ятайте – чим раніше буде встановлено діагноз, тим сприятливіший прогноз що до лікування.

На жаль, таблетку, яку можна випити, щоб не виник рак, поки що не придумали.

Найкраща профілактика дитячої онкології – здорове батьківство.

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»           Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net