logo Ukrainian flag
 
Дезінфекція автомобільних цистерн, що використовуються для перевезення питної води .

Для перевезення питної води в цистернах виділяється спеціальний транспорт з відповідним маркуванням, який повинен використовуватися строго за призначенням. Дезінфекція транспортних засобів повинна здійснюватися у спеціально виділених місцях, спеціальних миючих блоках або в місцях завантаження. Для її проведення виділяється відповідальна особа, яка фіксує таку обробку у спеціальному журналі. У ньому вказуються назва дезінфекційного засобу, концентрація робочого розчину, дата та підпис.

Етапи очищення резервуару в середині та зовні :

 • механічне видалення осаду та відкладень із дна, стін ємності;
 • обробка ємності спеціальними хімічними препаратами із       підтвердженою      безпекою для здоров'я людини. Очищення та обробка супутнього обладнання (клапанів, труб, шлангів тощо);
 • експозиція;
 • ретельне промивання водою всіх поверхонь для повного видалення дезінфектанту.
 • 1. Механічна мийка спрямована на видалення органічних сполук і проводиться за допомогою спеціально виділеної ганчірки, йоржив, щіток, мочалок з подальшим промиванням струменем питної води під високим тиском. Ефективність, якість і швидкість очищення залежить від кількох параметрів: дисперсності і тиску струменя, температури води, кількості застосовуваних реагентів.

  2. Для дезінфекції цистерн застосовуються дезінфекційні препарати, які пройшли санітарно-гігієнічну експертизу, зареєстровані для використання на території України відповідно до затвердженого реєстру та дозволені у цій галузі застосування. В основному  це галоїдсодержащіе препарати на основі хлору.

  Не дозволяється використання деззасобів, які не зареєстровані в Україні, а також тих, у яких у процесі зберігання та транспортування було порушено вимоги технологічних регламентів.

  Перед використанням деззасобу необхідно:

  - уважно вивчити методичні рекомендації або затверджені інструкції (клас токсичності, правила приготування робочого розчину) та вибрати режим проведення профілактичної дезінфекції.

  - відміряти необхідну кількість деззасобу суворо дотримуючись інструкції.

  - приготувати робочий дезінфекційний розчин у спеціальній ємності безпосередньо перед використанням, яка потім повинна щільно закриватися.

  - дезінфекцію проводят найбільш економічним та ефективним високодисперсним  аерозольнийм методом за допомогою переносных обприскувачів балонного типу “Квазар”, “Solo” та ін. з робочим тиском 3 атм. Можливе також застосування аерозольного генератора АГП, автомакса. Середня витрата робочого розчину становить 0,2-0,3 літри на 1 кв. метр оброблюваної поверхні.

  3. Витримується необхідна експозиція, яка в середньому становить 1 годину.

  4. Промивання всіх оброблених поверхонь струменем питної води під високим тиском або шляхом її наливу всередину цистерни, з наступним зливом, провітрювання, підсушування.

  На період проведення дезінфекції транспортного засобу повинно бути забезпечене виконання правил техніки безпеки та дотримання вимог екологічної безпеки.

  Перед заповненням ємності відправник зобов'язаний перевірити цистерну на чистоту і відсутність в ній запаху, щільність закриття люків, справність пристроїв для опломбування та дотримуючись усіх санітарних вимог зробити її заповнення питною водою, яка відповідає затвердженим стандартам в Україні.

   

  Підготував  завідувач відділенням дезінфектологїї Краматорської районної філіі ДУ«ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»

  Олександр Iванов

   
   
   
   
   
   
   

  Зв'язок

  Телефон

  Телефон:

  (06264) 1 72 12

  Моб. тел.: 
  +38 095 457 5453

  Електрона адреса: 
  obllabcentre_kram@ukr.net