logo Ukrainian flag
 
ЩЕПЛЕННЯ ВАГІТНИХ.

Чи потрібно вагітним щепитися?

Приходячи до жіночої консультації для постановки на облік у зв'язку з вагітністю, не кожна жінка має інформацію про вакцинацію, яка проводилася їй у дитинстві. Про захворювання, перенесені у дитячому віці, пам'ятає також далеко не кожна.

Вагітність не є протипоказанням до проведення вакцинації.

Вакцинація не проводиться в I триместрі вагітності, але у випадку, якщо епідемічна обстановка ускладнена вакцинація допустима, але введені можуть бути всі вакцини, крім «живих» (протигрипозна, протиправцева, пневмококова).

На етапі планування:

Якщо вагітність планується і відомостей про вакцинацію немає, то за 3-6 місяців необхідно провести вакцинацію проти краснухи, кору, паротиту (КПК).

Чим небезпечні ці інфекції для вагітних?

Кір, перенесений під час вагітності, підвищує ризик передчасних пологів, мертвонароджень.

Краснуха у вагітної часто стає причиною розвитку аномалій плода, а також може призвести до передчасних пологів, викиднів,мертвонароджень.

Епідемічний паротит, перенесений у І триместрі вагітності, підвищує ризик смертності плода.

За 1 місяць до настання вагітності - проти вітряної віспи.

Інфекція небезпечна як для самої жінки, так і для плода. Вітряна віспа може спричинити патологію зору, а також затримку розумового та фізичного розвитку плода.

За 6 місяців до настання вагітності - проти гепатиту В.

Під час вагітності заразитися гепатитом В можна через нестерилізовані медичні та косметичні інструменти (наприклад під час манікюру), при побутових контактах з кров'ю інфікованої людини, при статевих контактах тощо.

Вакцина проти гепатиту В не містить живого вірусу, вона безпечна для плода. Під час вагітності вакцинація проти гепатиту В може бути рекомендована тільки жінкам, які входять до групи високого ризику інфікування гепатитом В (якщо небезпека зараження походить від когось із близьких).

Дифтерія, правець.

Ще до вагітності жінка повинна мати щеплення від дифтерії, правця. Планове щеплення проводиться дорослим кожні 10 років. Якщо щеплення не має, вакцинуватися  проти дифтерії, правця та кашлюку (АКДП) потрібно у третьому триместрі вагітності.

Кашлюк.

Проведення щеплення майбутньої мами комбінованою вакциною для профілактики кашлюку, дифтерії та правця захистить малюка, бо він  отримує материнські антитіла, які попередять захворювання. Лікарі рекомендують щепитись для захисту від кашлюка всім членам родини, яка очікує появи малюка. Проведення вакцинації проти кашлюку можливе після 27-го тижня вагітності.

Гепатит А.

Вірус гепатиту А передається через предмети загального користування, а також через заражену воду та продукти.

Грип.  Короновірусна хвороба COVID 19.

Доведено, що вакцинація жінки проти грипу у ІІ та ІІІ триместрах вагітності забезпечує дітям перших місяців життя ефективний захист проти грипу.

Вагітні входять до групи високого ризику по несприятливому перебігу грипу та  короновірусній хворобі  COVID 19, що часто закінчується трагічно як для вагітної, так її майбутньої дитини.

Більшість летальних наслідків спостерігається в третьому триместрі вагітності, як найбільш критичному періоді вагітності.

Сказ.

Зараження відбувається при укусі хворою на сказ твариною. У зв'язку з тим, що вірус сказу при розвитку інфекції у 100% випадків призводить до летальності, екстрена вакцинація, у тому числі вагітних, є життєво необхідною.

Вакцина проти сказу не містить живих вірусів, тому її застосування є безпечним. При тяжких укусах та травмах додатково вводиться специфічний імуноглобулін.

Категорично не можна вакцинувати вагітних жінок проти:

туберкульозу (БЦЖ);

менінгококової інфекції;

кору, паротиту, краснухи (КПК);

вітряної віспи;

черевного тифу.

Вакцинація – це важливо.

Якщо Ви плануєте вагітність – переконайтеся в тому, що Ваш організм під захистом.

 

 

 

Завідувач відділу імунопрофілактики
ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»                      Галина Шишова
 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net