logo Ukrainian flag
 
Оглушення ударною хвилею: що треба робити.

Під час військових дій вибухи трапляються дуже часто. Окупанти не перестають обстрілювати всі міста на території України ракетами, а також з іншої різноманітної зброї. Через це значно збільшується ризик того, що деякі люди можуть бути оглушені ударною хвилею. Що ж потрібно робити у подібній ситуації?

Насамперед, вибухова хвиля негативно позначається на вухах. Якщо вони були закладені, потрібно відразу відкрити рот, ретельно закрити вуха долонями і почати масажувати їх повільними вакуумними рухами. За рахунок цього вдасться відновити тиск у середньому вусі. Фахівці рекомендують виконувати такі рухи доти, доки повністю зникне відчуття закладеності.

Якщо з вуха почала йти кров, не можна вставляти у вушний прохід вату або тампони з марлі. Не треба лякатися і тоді, коли внаслідок дії ударної хвилі пропаде слух. Для того щоб барабанна перегородка відновилася, потрібно від 10 до 30 днів. Якщо є можливість, варто якнайшвидше звернутися до медика. Він зможе оглянути потерпілого, перевірити чи решта органів у порядку і якщо буде потрібно, то своєчасно надасть медичну допомогу.

Під час військових дій, що відбуваються на території України, у жодному разі не можна ігнорувати сигнали повітряної тривоги. Відразу після подачі сигналу, необхідно відправлятися в укриття. За рахунок цього вдасться не лише врятувати життя, а й уникнути можливих травм чи інших проблем із здоров’ям.

Повномасштабне вторгнення російських військ в Україну розпочалося 24 лютого. Вже більше двох місяців ЗСУ мужньо захищають наші території, але все ж таки обстріли різних міст продовжуються.

 

 

 

Джерело: https://www.planetanovosti.com/uk/oglushennya-udarnoyu-hvileyu-scho-treba-robiti

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net