logo Ukrainian flag
 
Діяльність України щодо стану безпеки атмосферного повітря.

Стан забруднення атмосферного повітря у травні 2022 року на території Донецької області.

Україна підписала з ЄС Угоду про асоціацію, яка поступово наближає стандарти нашого життя до європейських. Для цього ми зобов'язалися провести низку реформ у сферах, які сьогодні турбують українців, а це – якість води, повітря та поводження з відходами. Погана якість повітря впливає на кожного з нас. Лише одна з десяти осіб дихає справді безпечним повітрям відповідно до рекомендацій ВООЗ. І хоч будь-яке місто ми не можемо назвати повністю “чистим” чи “брудним”, експерти підрахували, що повітря у понад 80% міст не відповідає нормативам ВООЗ.  Безумовно, чисте повітря залежить і від наших спільних зусиль. Адже промисловість має розвиватись у гармонії з навколишнім середовищем. Для цього, з 1 січня ми запустили механізм моніторингу, звітності та верифікації викидів парникових газів. Це перший крок до запуску системи торгівлі викидами парникових газів. А ще разом з нашими європейськими колегами ми підготували законопроєкт, який закладає нові підходи до запобігання, зменшення та контролю промислового  забруднення. Усі ці зміни стимулюватимуть нашу економіку до модернізації та скорочення шкідливих викидів, а також будуть нашим внеском у реалізацію Європейського зеленого курсу. Україна має великі промислові підприємства. Наразі устаткування та технології на них є застарілими та продукують невиправданно велику кількість викидів. Те саме стосується і парку вугільних електростанцій, лише на лічених із них встановлено електрофільтри, а державна стратегія розвитку енергетичного сектору планує нові вугільні потужності. У Донецькій області знаходяться пять підпріємств, які викидають найбільше забруднюючих речовін у повітря. До списку входили  такі підприємства Донецької області як:  2 Маріупольских металургійних комбінати,  Курахівська ТЕС, Вуглегірська ТЕС  та  Слов’янська ТЕС.

ДЕРЖАВНА УСТАНОВА «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ  МІНІСТЕРСТВА ОХОРОНИ ЗДОРОВ’Я УКРАЇНИ» здійснює моніторинг стану атмосферного повітря в населених пунктах Донецької області. Відбір проб атмосферного повітря  здійснюється філіямі ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» згідно з «Планом моніторингових досліджень об’єктів навколишнього середовища, лікувально-профілактичних закладів, загальноосвітніх та дитячих навчальних закладів, закладів соціального забезпечення на 2022 рік», погодженого головою Донецької обласної державної адміністрації. Але, з початком бойових дій лабораторні дослідження здійснюються на безпечних територіях, а також у випадку виникнення надзвичайних ситуацій.

Лабораторні дослідження повітря здійснюються під факелом викидів забруднюючих речовин, в зоні впливу промпідприємств, звалищ, автомагістралей, в житловій зоні, крім того - на 5-ти стаціонарних постах спостереження (м. Бахмут-1 пост, м. Торецьк-2 пости, м. Костянтинівка-1 пост, м. Слов’янськ-1 пост). За травень 2022 року всього досліджено 671 проба атмосферного повітря, забруднення хімічними речовинами вище нормативного рівня реєструвалися в 2 пробах, що  складає 0,3%, та краще показника  2021 року - 3,6%. Забруднення хімічними речовинами атмосферного повітря вище нормативного рівня  були виявлені  в 2 пробах по пилу в місті  Покровськ (1,06 ГДК). У травні в Краматорському районі в результаті  ворожого обстрілу 11.05.2022 року  було пошкоджено місце знаходження аміачної селитри. За дорученням комісії з питань техногенно-екологічної безпеки  та надзвичайних ситуацій в цей же день Краматорською  філію ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» проведені дослідження атмосферного повітря в житловій забудові міста Краматорська. За результатами досліджень вміст шкідливих забруднюючих речовин в атмосферному повітрі міста не перевищував  гранично-допустимі  концентрації і відповідав  вимогам «Гігієнічних регламентів допустимого вмісту хімічних і біологічних речовин в атмосферному повітрі населених місць», затверджених Наказом МОЗ №52 14.01.2020 року. Лабораторні дослідження в м.м. Маріуполь, Волноваха,  Мангуш,  на теперішній час тимчасово  припинені  у зв’язку з військовими діями та їх наслідками, через активацію обстрілів тимчасово призупинені лабораторні дослідження і  в м. Мар’їнка,  Лиман, Торецьк.

Бажаємо здоров`я!   Бережіть себе!

 

Завідувачка відділу Чайка Т.П.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net