logo Ukrainian flag
 
КЛОПИ ПОРЯД З НАМИ!!!

В світі існує багато видів клопів. Розповсюджені на всіх материках і островах. Налічується до 50 тисяч видів, в Україні зустрічається близько 1тис видів. Це комахи, які живляться рідкою їжею, такою як сік рослин та кров тварин і людей. Особливу небезпеку для людей становлять постільні клопи. Повсюдно поширені в нашій країні постільні клопи виду Cimex lectularius, які харчуються кров’ю людини.

Це не мікроскопічні комахи, їх цілком можна розглянути неозброєним оком. Це комахи червонувато-коричневого кольору, тіло розміром від 1 до 8мм, складається з сегментів, завдяки чому воно гнучке. Тіло плоске, що дозволяє пролазити в непомітні щілини. На голові – хоботок, яким клоп проколює шкіру і смокче кров. На кінцях лапок – кігтики, за допомогою котрих він утримується на тілі жертви. На черевці розташовані залози, які виділяють «клоповий» запах. Він служить для відлякування ворогів і залучення партнерів.  У приміщенні, густо заселеному комахами, запах відчувається вже при вході. На спині – залишки крил, раніше клопи літали, потім в процесі еволюції втратили цю здатність. Але точно спланувати з стіни на ліжко вони ще й як можуть. За одну хвилину здатні просуватися  на один метр. Живуть клопи близько року. Самка крупніша за самця. За своє життя відкладає до 500 яєць. Через 10 днів з яєць вилуплюються личинки, які схожі на дорослих клопів, і їм для розвитку теж потрібна кров. Тому кровососами  є всі стадії розвитку клопів. Живуть клопи так званими гніздами, в котрих можна виявити і яйця, і личинки, і дорослих комах. Всі життєві цикли клопів залежать від температури навколишнього середовища. Коли тепло – розвиток прискорюється, несприятлива температура – розвиток уповільнюється. У них відсутня система внутрішньої саморегуляції, тому вони не мають можливості зігрівати або охолоджувати себе.

Не слід забувати, що при несприятливих умовах клопи впадають в сплячку, і в такому стані можуть перебувати досить довго. Клоп не вмирає, але всі життєві процеси сповільнюються до мінімуму. Ця здатність допомогла клопам пережити багато катаклізмів на відміну від людей.  При покращенні умов перебування комахи повертались до свого звичайного способу життя та розмноження.  Ведуть нічний спосіб життя, який не дозволяє виявити їх відразу після появи. Коли голодні, чи дуже багато їх розмножилось, нападають на людей і вдень.  Але як правило, вдень віддають перевагу сну в місцях, де їх ніхто не зможе потурбувати.

Заразитися від клопів небезпечною інфекційною хворобою малоймовірно, вони не переносять СНІД або чуму, але неприємності доставляють. Відчуття появи паразитів вночі в ліжку порушує нормальний сон людини. Слина клопів дуже алергенна. На місці укусів виникає сильний свербіж, можуть розвиватись гнійні запалення. В окремих випадках слина клопів може викликати порушення дихання, роботи серця, задишку, набряк.  Селяться клопи поруч з людиною, де завжди тепло і ситно. Це ліжка, дивани, крісла. У цих комах надто сильно розвинений нюх і дотик, людину вони знаходять в абсолютній темряві по запаху і теплу від тіла. Під час сну людина не відчуває укусу клопа, так як після проколу шкіри він вводить анестезуючу речовину.

Сліди від укусів клопів

Тривалий час людина не відчуває болю, тому паразит спокійно харчується. За ніч клоп залишає на тілі кілька укусів. Зранку людина помічає на тілі сліди у вигляді «доріжки». Але як правило, сліди від укусів клопів практично не можливо відрізнити від укусів інших кровосисних комах. Окрім укусів, виявити клопів можна:

- візуально в складках м’якої меблі, матраців, простирадла;

- по солодкому затхлому запаху у кімнаті;

- по коричневим плямам крові або роздавленим клопам на постільній білизні;

- при значній кількості клопів їх можна побачити на стінах біля розеток, під картинами, над плінтусами, в щілинах підлоги, під килимами, в меблях.

Зустрічаються паразити як в комунальних квартирах, так і в фешенебельних готелях. Тобто фінансове забезпечення окремо взятої сім’ї ніяк не залежить від появи клопів у їхніх квартирах. Також клопів не цікавить, бруд в приміщеннях чи чистота. Єдине, що важливе для них – це присутність людини. Полюбляють клопи і мандрувати з квартири в квартиру, з міста в місто, навіть з країни к країну. Тому треба бути пильними, заселяючись в готелі, орендовані квартири.  Можуть перевозитися з місця на місце, коли люди подорожують. В особисті речі клопи заповзають з заражених місць (матраци в вагонах потягів, постільна білизна, м’які сидіння в наземному транспорті) і розповсюджуються далі. Іноді клопи потрапляють до жилих приміщень зі старими меблями. Тому , щоб знизити до мінімуму ризики появи клопів в ваших оселях дотримуйтесь наступних рекомендацій:

- якщо придбали вживані меблі, перевірте їх, а потім забирайте додому;

- після повернення з подорожі перевірте свої речі, перш ніж занести їх до квартири;

- регулярно змінюйте постільну білизну;

- закладіть щілини на підлозі.

Якщо ж  якимось чином ці паразити потрапили до вашого  помешкання, то треба пам’ятати, що позбутися клопів дуже складно. Краще звернутись до фахівців, які проводять дезобробки від комах та гризунів в місті та мають на ці роботи дозвільні документи. Коли ж бажаєте самі провести дезобробку, то при покупці інсектицидів звертайте увагу, щоб було вказано, що препарат застосовується від клопів.

І пам’ятайте: препарати сумнівного походження, придбані в місцях несанкціонованої торгівлі, не тільки не гарантують позитивний результат, а й несуть загрозу вашому здоров’ю!!!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net