logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день моніторингу якості води.

Щорічно 18 вересня, починаючи з 2003 року, відзначається Всесвітній день моніторингу води (World Water Monitoring Day). Це свято з’явився в 2003 році, ініціатором його створення виступив американський Фонд чистої води. Свято було засновано для підвищення інформованості населення про проблеми захисту водних ресурсів від забруднення. Традиційно в різних куточках Землі беруть проби води для оцінки її безпеки для людини і навколишнього середовища.

Економічний розвиток та зростання чисельності населення на планеті призводять до того, що все більше води стає потрібно для задоволення зростаючих потреб. Довгий час вважалось, що запаси прісної води невичерпні, що вони мають здатність до самовідновлення. Відтак у результаті безконтрольної господарської діяльності кількість придатної для пиття води різко зменшилась. Та й зміни клімату роблять якість води нестабільною та сприяють забрудненню навколишнього середовища. Згідно з даними ЮНЕСКО на сьогодні у світі понад 1,5 млрд. людей живуть в умовах постійного гострого дефіциту питної води. За прогнозами фахівців, до 2050 року біля 7 млрд. чоловік відчуватимуть нестачу якісної прісної води.

У країнах, що розвиваються, кожен третій житель вже сьогодні страждає від нестачі питної води й відсутності належних санітарних умов, без яких неможливе нормальне життя. У цих країнах приблизно 80% усіх хвороб та одна третина смертних випадків викликані споживанням забрудненої питної води.

Щоб зрозуміти роль, яку відіграє вода у вашому житті, досить дати відповіді на прості питання: Яку роль відіграє вода у вашому домі, на робочому місці або в школі? Для чого ви використовуєте найбільше води? Яку роль відіграє вода в ваших культурних традиціях? Як вода впливає на їжу, яку ви споживаєте? Щоб ви змінили у ситуації з водою у вашому регіоні? Що для вас означає вода? Чому вода важлива для вас? Яку роль буде грати вода у вашому майбутньому?

Всесвітній день моніторингу води є унікальною можливістю нагадати людству про надзвичайну важливість водних ресурсів для оточуючого середовища і розвитку суспільства. Практичні зусилля можуть допомогти поглибити суспільне розуміння як проблем, так і рішень в цій області. Для досягнення позитивних результатів необхідно перетворити слова на зобов’язання і дії для збереження водних ресурсів.

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії
ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»                                               Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net