logo Ukrainian flag
 
Науковці Інституту молекулярної біології та генетики НАНУ виявили на території України 11 варіантів штаму «Дельта» вірусу SARS-CoV-2.

Про це фахівці Інституту молекулярної біології та генетики Національної академії наук України (ІМБГ) повідомляють у Фейсбуці. «Проведені вченими ІМБГ останні дослідження зразків, взятих у хворих на коронавірус з різних регіонів, дають підстави стверджувати: в Україні повністю панує Дельта-штам вірусу SARS-CoV-2. Майже 60% зразків — «материнський» варіант «Дельти» B.1.617.2, так званий «індійський». У той же час вчені виявили ще 10 інших варіантів штаму «Дельта», які походять із США, Великобританії та інших країн Європи, а також Африки», — йдеться у повідомленні.

Зазначається, що у жовтні поточного року вчені ІМБГ дослідили 75 зразків, зібраних Центром громадського здоров'я МОЗ наприкінці вересня (з Черкаської області – 5 зразків; Чернівецької – 1; Івано-Франківської – 13; Київської –1; Львівської – 7; Полтавської – 9; Рівненської – 6; Тернопільській – 4; Запорізькій – 2, м. Сєвєродонецька Луганщини – 27). Вчені Інституту молекулярної біології та генетики єдині в Україні вивчають мутації коронавірусу за допомогою методу секвенування нового покоління. Це стало можливим завдяки гранту від Національного фонду досліджень та реагентам, закупленим Всесвітньою організацією охорони здоров'я. Дослідження проведено на замовлення Ради національної безпеки та оборони. Загалом із лютого 2021 року вчені ІМБГ проаналізували 159 зразків вірусу SARS-CoV-2, взятих у хворих від 13 до 85 років. Майже всі пацієнти (95,6%) були госпіталізовані із середньою та тяжкою формою COVID-19.

Водночас, як повідомили в ІМБГ, у червні-серпні 2021 р. штам «Дельта» було виявлено лише у половині досліджуваних зразків, решта – штам «Альфа», так званий «британський», який почав широко поширюватися на початку 2021 року. «Мутовані варіанти штаму «Дельта» відрізняються критичними змінами в ділянках вірусу, що відповідають за швидкість розмноження вірусу в клітині та реактивність імунної системи людини. Тобто вони швидше поширюються. Але існуючі вакцини є дієвими проти цих штамів», — заявив керівник проекту, директор Інституту молекулярної біології та генетики, академік Михайло Тукало, закликавши всіх «якнайшвидше вакцинуватися».

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net