logo Ukrainian flag
 
Клопи постільні (Cimex lectularius).

Постільні клопи – безкрилі комахи 3-5 мм завдовжки, мають плоске, широке тільце. Будучи голодними, вони стають майже круглими при погляді зверху, на тілі завжди добре помітні перетяжки.

Дорослі постільні клопи мають рівномірне забарвлення. У голодного клопа, тіло світло руде. Після насичення кров'ю клоп темніє, іноді до чорного кольору. Розчавлені ситі клопи залишають на ліжку бурі плями, які є першою ознакою того, що завелися паразити.

Постільний клоп під час однієї годівлі споживає масу крові, що вдвічі перевищує масу його тіла, тому личинки клопів ростуть з неймовірною швидкістю, а дорослі самки відкладають яйця майже щодня.

Личинки схожі на дорослих клопів, але світлішого забарвлення і менше за розмірами. Яйця білуваті (до 1 мм завдовжки).

Постільні клопи – нічні комахи. Легко переповзають з одного приміщення до іншого, а також можуть бути занесені з речами, одягом та старими меблями.

Найбільш активні клопи в ранковий час, з 3 до 6 години ранку. Завдяки своїй рухливості та високій швидкості клопи можуть за лічені хвилини дістатися з будь-якого куточка квартири до ліжка, витратити 20-25 хвилин на саме харчування та швидко забратися в укриття.

У клопів чудово розвинені органи нюху: виявляють жертву на значній відстані.

У найбільш зручних для комах притулках утворюються великі скупчення паразитів, які називаються гніздами, їх легко виявити по чорних або коричневих шкірках личинок.

Постільні клопи живляться один раз на 5-10 днів. Сита комаха перетравлює їжу в укритті і не трапляється на очі.

Постільний клоп дуже плідний: самка за своє життя відкладає понад 300 яєць, приблизно по 4-5 щодня.

Личинки клопів виводяться з яєць на 5-6 день і через 4-5 тижнів перетворюються на дорослих паразитів. За цей час вони кілька разів линяють, і хітинові оболонки, що залишилися після линяння, можуть послужити гарною ознакою присутності постільних клопів у будинку.

Алергія на укуси клопів спостерігається у 80% людей. Такими проявами може бути поява папул, почервоніння, свербіж, біль та інколи – анафілактичний шок.

70% жертв постільних клопів не відчувають їхніх укусів. Саме через це люди навіть не підозрюють, що ночами у них смокчуть кров комахи.

Самі укуси постільних клопів розташовуються по лінії чотири-п'ять червоних точок. З усіх комах клопи - єдині, які для насичення смокчуть кров послідовно з декількох ранок.

Методи боротьби з постільними клопами.

Оскільки постільний клоп супроводжував людину протягом усієї історії розвитку цивілізації, проти них було розроблено безліч способів боротьби.

У постільних клопів є кілька особливостей біології: клопи чутливі до температури повітря у приміщенні. Нормально вони почуваються у діапазоні температур від +10 до +30°С. При температурі понад 50 ° С клопи та їх яйця гинуть моментально, при температурі нижче +5 ° С комахи впадають в анабіоз. Боротьба з клопами температурними методами - ефективна, але складна технологічно.

Сьогодні найдієвівшим методом знищення постільних клопів вважається застосування засобів дезінсекції. Їх правильне використання, може дозволити швидко позбутися постільних клопів.

Боротьбою з постільними клопами можна займатися самостійно. Однак найкраще надати провести винищувальні дезінсекційні заходи проти постільних клопів фахівцям.

 

Ентомолог  Костянтинівської філії  ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»            Рябокінь М.В.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net