logo Ukrainian flag
 
Особиста гігієна в умовах бойових дій.

Ситуація у Бахмутському районі, як і взагалі у Донецькій області дуже складна. Бойові дії ведуться у безпосередній близькості  від наших міст та сіл. Бійці ВСУ стійко відбивають спроби ворога захопити наш рідний дім. Хочемо  побажати нашим воїнам стійкості, здоров’я та надати наступні рекомендації. Згідно зі статистики щодо воєнних дій, втрати внаслідок не бойових травм (у тому числі і від супутніх хвороб) більш ніж на чверть перевищують втрати безпосередньо від бойових дій.

Простіше кажучи, ризик втратити боєздатність від не бойових травм значно вищий, ніж від кулі.

І насамперед ризик не бойових втрат - це банальне недотримання гігієни.  Звучить дещо незвично, але на жаль - факти це річ уперта.

Гігієна у мирному житті це цілком нормальне явище, але у польових умовах її недотримання дуже швидко веде до виведення з ладу цілих підрозділів. І справа не тільки у відсутності нормального душу та туалету, проблеми починаються елементарно з гігієни рук.

Дієздатність бійця  починається з гігієни рук. Якщо проігнорувати це правило, то просто стати недієздатним задовго до початку бойових дій.

Згідно порад  досвідчених воїнів : якщо води дуже мало, то  бруд, жир, олію,  тощо з рук можна зняти, добре очистивши руки звичайною землею. Вона вбере в себе все зайве і руки,  будуть лише у земляному пилу, змити який мінімальною кількістю води буде легше. До того ж у спорядженні  бажано мати  вологі антибактеріальні серветки,

Як би це не звучало банально, але ретельне регулярне миття рук в декілька разів  підвищує шанси бійця на виживання.

За відсутності води цілком підходять вологі серветки, антисептичні розчини.

Якщо ж нехтувати такими простими, але важливими правилами гігієни, дуже легко отримати поширену і вкрай неприємну хворобу - дизентерію.

Дизентерія

Це гостре інфекційне захворювання, що характеризується запаленням слизової оболонки товстої кишки. Бактерія в кишечнику виділяє токсин, що викликає інтоксикацію організму, через що людина відчуває сильне нездужання і слабкість, не кажучи вже про потужну діарею.

Педикульоз.

Педикульоз (pediculosis, вошивість) паразитарне захворювання шкіри та волосся. На людині можуть паразитувати:

Головна воша (Pediculus humanus capitis)

Платяна воша (Pediculus humanus corporis)

Лобкова воша (Phtyrus pubis)

Відповідно до цього розрізняють педикульоз головний, платяний  і лобковий. Воші харчуються кров'ю господаря, викликаючи неприємні болючі відчуття, свербіж, дискомфорт і подразнення. Захворювання на педикульоз спостерігається при скупченому проживанню людей, антисанітарії, (як правило, під час військових дій і катастроф). Воші передаються від людини до людини контактно-побутовим шляхом.

Від тварин заразитися вошами та блохами неможливо, тому що ці паразити з різних видів, тобто людські воші можуть жити лише на людині.

Симптоматика:

Свербіж шкіри в місці укусу воші, дрібні сірувато-блакитні плями на шкірі,

розчісування, наявність гнид у волоссі.  З моменту зараження до перших ознак хвороби може пройти кілька тижнів. В результаті інфікування та розчісування, можуть розвиватися гнійничкові захворювання шкіри.

Платтяні воші є основними переносниками висипного тифу.

Лікування:

Використання спеціальних шампунів, лосьйонів, термічної обробки одягу. З радикальних способів позбутися головних вошей - гоління голови наголо.

Харчові отруєння

Симптоми отруєння знайомі кожному: слабкість, нездужання, діарея та блювання. У мирному житті причиною отруєння найчастіше стає неякісні або зіпсовані продукти, а в польових умовах, крім зіпсованих продуктів, є високий шанс отримати харчове отруєння через недотримання елементарних правил гігієни, описаних вище. При захворюванні слід звернутися до медиків, бо неправильно поставлений діагноз і самолікування можуть закінчитися дуже сумно.  Профілактика: обробка рук після відхожих місць, перед прийомом їжі, термічна обробка продуктів, правильне зберігання та приготування продуктів з дотриманням санітарно-гігієнічних норм.

Можливо ці поради стануть у нагоді і звичайним людям, які можуть опинитись у екстремальних умовах воєнного часу.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net