logo Ukrainian flag
 
Спека в місті. На яких пляжах купатися, щоб не підхопити інфекційну хворобу.

Уже котрий тиждень поспіль температура повітря в Україні не падає нижче 28 градусів. Щоб охолодитися та легше перенести спеку, люди йдуть відпочивати на міські пляжі до водойм. Проте далеко не в усіх них безпечно купатися. Як та де відпочити, щоб не підхопити інфекційну хворобу.

Як визначити, на яких пляжах можна купатися?

Для того, щоб покупатися та відпочити, варто обирати лише ті пляжі, за якими доглядають комунальні підприємства, та де регулярно перевіряють якість води.

На таких пляжах мають бути встановлені позначки або прапори зеленого, жовтого чи червоного кольору, за якими можна визначити — де дозволяють, рекомендують чи забороняють заходити у воду.

Яким має бути безпечний пляж?

Ліпше не купатися на диких, тобто необлаштованих, пляжах.

Для відпочинку варто обирати пляжі, за якими доглядають комунальні підприємства. Там працівники стежать, щоб у воду не скидали різний бруд, щоб дно пляжу мало безпечний рельєф. Водолази обстежують і очищують дно. Дбають, аби пісок був чистим. На таких пляжах щодня прибирають сміття, проводять щосезонні протиепідемічні заходи. Там є кабінки для переодягання, навіси від сонця, лави для сидіння, фонтанчики з питною водою, душові установки й туалет. На таких пляжах є медики та рятувальники, які чергують на постах, та під’їзди для швидкої допомоги.

У яких водоймах точно не варто купатися?

У тих, де немає протоку воду: у ставках та озерах. Там у спекотну погоду може розмножуватися кишкова паличка.

Також не варто купатися в тих водоймах, біля яких розташовані очисні споруди, заводи, фермерські господарства. А ще там, де цвіте вода або плаває сміття. Не варто заходити у воду після сильного дощу, коли пестициди та бруд можуть стікати у водойму.

Як уникнути зараження у воді?

Важливо не ковтати воду та не купатися, якщо на тілі є відкриті рани. Одразу після купання — сходити в душ.

У жодному разі не можна мити овочі та фрукти водою з озера чи ставка.

Також потрібно контролювати, щоб дитина не ковтала воду з водойми. Під час спекотних днів важливо пити достатньо води, щоб організм не зневоднювався.

Що таке кишкова паличка, яку часто виявляють у воді та через яку забороняють купатися?

Під час досліджень якості води у водоймах доволі часто виявляють лактопозитивну кишкову паличку, через що в них забороняють купатися.

Кишкова паличка — це бактерія, яка живе в кишківнику людей і тварин. У воду вона може потрапити разом із побутовими та каналізаційними стоками, відходами життєдіяльності.

Активно кишкові палички поширюються влітку, у розпал пляжного сезону. У разі якщо кишкова паличка потрапляє в організм, вона може провокувати кишкові інфекції, запалення сечовивідних і статевих органів, уретрит, гемолітико-уремічний синдром.

Найпоширеніші симптоми гострих кишкових інфекцій: слабкість, підвищення температури, біль у животі, блювота та діарея.

 

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

Світлана Пшенична

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net