logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день імунітету.

Тільки 10% людей можуть похвалитися потужним імунітетом, що захищає їх від переважної більшості захворювань. Ще 10% мають вроджений імунодефіцит. Вони хворіють досить часто. У решти 80% сила імунної системи безпосередньо залежить від умов і способу життя.

Зокрема, 80% імунної системи знаходиться в кишечнику. Необхідно слідкувати за мікрофлорою кишкiвника, вiн бере безспосередню участь у формуванні iмунiтету. Це найбільший бар’єрний орган людини. Головне – зрозуміти, що iмунiтет людини залежить вiд того, що i як вона їсть. Наше завдання – забезпечити iмуннiй системі матеріал та можливість виконувати свою роботу.

Імунна система відповідає за два важливі процеси: заміну трансформованих або пошкоджених клітин різних органів тіла і захист від проникнення різного роду чужорідних агентів. Таким шляхом забезпечується протиінфекційний, протипухлинний захист і генетична стабільність організму.

Система імунітету починає створюватися ще в утробі матері. І навіть після народження дитина деякий час знаходиться під захистом імунітету, отриманого від матері через плаценту, а пізніше при харчуванні материнським молоком від тих інфекційних хвороб, які перенесла мати це є вроджений імунітет.

Набутий імунітет природній, який формується при будь якому контакті з мікроорганізмом і у відповідь на який в організмі утворюються специфічні антитіла. Вони захищають людину при повторному потраплянні збудника в організм.

Штучний імунітет  створюється завдяки системі вакцинації, яка допомагає організму, не переносячи важку хворобу, виробити специфічні антитіла. Розроблений чіткий календар профілактичних  щеплень до таких хвороб як кір, дифтерія, гепатит, кашлюк, поліомієліт, туберкульоз та інші. Щеплені люти теж іноді хворіють, але переносять хворобу значно в легшій формі та без ускладнень. В разі важкого перебігу деяких інфекційних хвороб (дифтерія, правець, ботулізм, стафілококова хвороба) людині вводять готові антитіла, отримані від людей, що перенесли вказані хвороби, або від вакцинованих тварин.

Всесвітній день імунітету – це ще одна можливість підкреслити важливість і значущість здорового способу життя, збереження головного ресурсу людства – здоров’я. Адже здоровий імунітет дозволяє людині уникнути більшості захворювань, прожити здорове і повноцінне життя.

Які фактори послаблюють імунну систему.

Часто ми самі шкодимо своїй імунній системі і підриваємо захисні сили організму. Так, послабити імунітет можуть такі чинники:

  • тривале перебування в стресі, депресія
  • дієти, голодування, нездорова їжа
  • нестача в організмі вітамінів і мікроелементів
  • сильні фізичні навантаження
  • травми або перенесені хірургічні втручання
  • погане  екологічне середовище
  • шкідливі звички: куріння, алкоголь, низька рухова активність
  • безконтрольне захоплення медикаментами
  • не проліковані хронічні захворювання
  • хронічне недосипання

Як зміцнити імунітет.

«Чарівної пігулки» для розвитку міцного імунітету не існує: безумовно, вітамінні комплекси важливо і потрібно приймати. Але по-перше, за рекомендацією лікаря, а по-друге — одними вітамінами не обійтися. Позитивно впливають на захисні сили організму будь-які чинники, пов’язані зі здоровим способом життя. Повноцінний відпочинок, спорт, збалансоване харчування — запорука міцного імунітету.

 

Завідувач  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»           Валерій Кудінов
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net