logo Ukrainian flag
 
20 листопада – Всесвітній день дитини.

Всесвітній день дитини – Міжнародний день ООН, який відзначається щорічно 20 листопада як день світового братерства і взаєморозуміння дітей, день підтримки діяльності, спрямованої на забезпечення благополуччя дітей в усьому світі.

Саме у цей день – 20 листопада 1959 року - Генеральна Асамблея прийняла Декларацію прав дитини, а 20 листопада 1989 року – Конвенцію про права дитини. З 1990 року у Всесвітній день дитини відзначається річниця прийняття цих основоположних документів у сфері захисту прав дитини. Основна ідея Конвенції про права дитини – найкраще забезпечення інтересів дитини. Положення Конвенції зводяться до чотирьох основних вимог, які мають забезпечити права дітей: виживання, розвиток, захист і забезпечення активної участі в житті суспільства. Головний принцип, який проголошує Конвенція, – визнання дитини повноцінною і повноправною особистістю. Як зазначається в документі, кожна дитина має право на освіту, право на здоров’я і належну медичну допомогу, право на ім’я та громадянство. Кожна дитина має право зростати у турботливому родинному середовищі та бути захищеною від жорстокого поводження та насильства.

Захист дітей у кожній громаді розпочинається з виявлення дітей, які потребують допомоги держави - перебувають у складних життєвих обставинах. Діти в складних життєвих обставинах – це діти, потреби яких частково або повністю не задовольняються в родинах, де вони виховуються.

Гостро стоїть питання захисту прав дитини і під час війни, оскільки діти страждають від війни ще більше, чім дорослі. Зараз на території України відбувається збройна агресія рф, від якої страждають і наші діти. Україна вшановує пам’ять дітей, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. Вбивства та скалічення дітей — третій із шести злочинів, які росія вчиняє проти дітей України.

Росія вбиває і калічить українських дітей:

– навмисно розстрілюючи евакуаційні автомобілі з надписом «Діти»;

– навмисно використовуючи заборонені засоби та методи ведення бойових дій (невибіркової дії та такі, що завдають надмірних ушкоджень і страждань);

– здійснюючи напади на цивільні об’єкти: міста, села, житлові будинки, адміністративні будівлі тощо;

– здійснюючи напади на спеціально захищені об’єкти:

– освітні: дитячі садочки, школи, заклади позашкільного дозвілля;

– медичні: поліклініки, амбулаторії, лікарні, медичний транспорт;

– об’єкти релігійної, мистецької та культурної спадщини;

– об’єкти критичної інфраструктури тощо.

Вбиваючи та скалічуючи дітей, росія грубо порушує всі можливі норми: міжнародного гуманітарного права; міжнародного права людини; міжнародного права дитини; міжнародного кримінального права; національного законодавства України та, навіть, Росії.

Керівництво України та всіх цивілізованих країн засуджують порушення норм міжнародного права військовим і політичним керівництвом та військовослужбовцями російської федерації, а також вимагають поважати міжнародне право та припинити вчинення міжнародних злочинів.

«Діти мають залишатись дітьми, перш ніж стати дорослими, а наш з Вами обов’язок – зробити все можливе, щоб вони зростали в комфортних умовах. Відповідно до Декларації прав дитини, прийнятою Генеральною Асамблеєю та Конвенцію про права дитини, кожна дитина має право на освіту, здоров’я, належну медичну допомогу, ім’я та громадянство. Кожна дитина по факту народження заслуговує на турботливе родинне середовище та захист від жорстокого поводження чи насильства», – наголосив Міністр освіти і науки України. І ми, як медичні працівники, вимагаємо від країни-агресора припинить вбивати наших громадян, дітей, залишити нашу землю, яка заслуговує бути мирною, квітучою, де будуть рости щасливі та благополучні діти!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net