Короста – це заразне паразитарне шкірне захворювання, збудником якої є коростяний кліщ. Що вам спадає на думку при словах «короста» чи «кліщ»? Безпритульні? Голод та розруха? А як щодо наших благополучних днів? Щоб заразитися коростою, не обов'язково розводити вдома антисанітарію чи спілкуватися з безпритульними - достатньо взятися, наприклад, за ручку дверей, за яку до вас бралася інфікована людина.
Незважаючи на щорічне зниження рівня захворюваності населення на коросту, це захворювання залишається актуальною проблемою. Здебільшого хворіють на коросту студенти та школярі. Захворюваність на коросту починає зростати з початку навчального року, це пов'язано з припливом студентів та учнів до навчальних закладів.
Зараження найчастіше відбувається за безпосереднього контакту з хворим. Оскільки коростяні кліщі пересуваються в основному вночі, зараження часто відбувається в ліжку. Діти можуть заразитися від інших членів сім'ї, осіб, які доглядають дитину, та у дитячому колективі.
Короста передається через білизну та постільні речі, можливе зараження через матраци та ковдри в поїздах. З огляду на це лікуватися повинні всі, хто близько контактував із хворим.
Щоб не захворіти на коросту, необхідно дотримуватися простих правил:
1. Користуватися індивідуальною білизною, одягом, рушником.
2. Регулярно митися, з обов'язковою зміною білизни, зняту білизну потрібно прати у гарячій воді, гладити.
Регулярно митися, з обов'язковою зміною білизни, зняту білизну потрібно прати у гарячій воді, гладити.
3. Не користуватися чужими мочалкою, рукавичками, іграшками та іншими речами.
4. Постійно утримувати у чистоті руки, нігті.
5. Регулярно проводити прибирання житлових приміщень.
6. Дотримуватися встановленого санітарного режиму в лазнях, душових.
УВАГА!
Слід уникати контактів до повного лікування.
Профілактика повторного зараження.
Люди, які перебувають у тісному контакті з вами (члени сім'ї, сусіди по кімнаті або сексуальні партнери), повинні проходити лікування від корости разом із вами. Навіть якщо у них немає симптомів, на їхній шкірі все одно можуть перебувати коростяні кліщі.
Лікар – епідеміолог відділення епідеміологічного нагляду та профілактики інфекційних захворювань Слов’янської філії ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» Галина Шишова |