logo Ukrainian flag
 
Небезпечні консервовані гриби!

Взимку та навесні мешканці міст і селищ вживають в їжу консервовані та сушені дикорослі гриби, які готували  літом і восени. Але, дуже небезпечно купувати такі гриби на ринках та  в місцях стихійної торгівлі, тому що невідомі назва грибів, місто їх збору, умови приготування. Можлива реалізація і отруйних грибів, а також грибів, які збиралися на забруднених хімічними речовинами територіях. Щорічно в Україні реєструються випадки отруєнь консервованими дикорослими грибами, у тому числі, що закінчуються смертю потерпілих.

Так, у січні поточного року мешканець міста Торецьк Донецької області вживав консервовані дикорослі гриби не встановленого виду, придбані на ринку у приватної особи. Перші прояви отруєння виникли вже на другий день після вживання грибів. В важкому стані постраждалий був госпіталізований. Але постраждалий помер на третій день  з часу появи перших  симптомів отруєння. Такий перебіг отруєння вказує на вживання постраждалим  отруйних дикорослих грибів.

Звертаємо Вашу   увагу, що теплова обробка отруйного гриба бліда поганка  не зменшує дію токсинів. Їх неможливо знешкодити варінням,  маринуванням, сушінням або заморожуванням !

Щоб уникнути отруєння грибами необхідно  дотримуватись наступних правил:

  • намагатися не споживати дикорослі гриби, а замінити їх на вирощені штучно;
  • не купувати гриби на стихійних ринках, а також на ринках у приватних осіб;
  • збирати лише добре відомі гриби;
  • не збирати занадто молоді чи старі гриби, адже їх легко переплутати з отруйними;
  • не збирати гриби на забрудненій території, адже вони вбирають токсичні речовини і навіть їстівний гриб може бути небезпечним;
  • не збирати гриби в посушливу погоду, адже гриби пересихають і концентрація токсинів в них підвищується;
  • не їсти сирі гриби;
  • варити гриби не менше двох-трьох разів, щоразу по 30 хвилин в новій порції підсоленої води після ретельного промивання;
  • дотримуватись правил теплової обробки при приготуванні консервованих грибів.

Будьте обережні, консервовані гриби також можуть бути дуже небезпечними!!!

 

Лікар з гігієни харчування ДУ  «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»   Тетяна Чайка
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net