logo Ukrainian flag
 
Психологічні поради під час війни.

Більше п’яти місяців в Україні триває повномасштабна війна Російської Федерації проти нашого народу. Весь цей час українці живуть у стресі, відчувають тривогу та страх, коли навколо ідуть бойові дії, а країна знаходиться у стані війни з агресором. У найбільш важкому стані на сьогодні знаходиться населення прифронтових районів Донецької області.  Надаємо декілька порад Міністерства охорони здоров’я  щодо підтримання свого психологічного стану. Поділіться ними з вашими рідними та друзями.

Зосередьтеся на тому, що можете контролювати. Варто концентруватися на створенні безпечних умов життя, турботі про близьких.

Вірте лише перевіреній інформації. Не варто переглядати новини цілодобово. Це підвищує тривогу та відчуття страху.

Подбайте про можливість зробити запаси продуктів та води. Спробуйте зробити продуктовий запас у місці вашого укриття.

Намагайтеся дотримуватися режиму дня та сну. Щоразу, коли маєте змогу поспати – скористайтеся нею.

Пам’ятайте, що бажано рухатись, та дотримуватись хоча б мінімальної фізичної активності, навіть якщо ви в укритті. Це допоможе впоратися зі стресом, тривогою та панічними настроями.

Будьте на зв’язку з близькими, якщо є така можливість. Спілкуйтеся та підтримуйте тих, хто перебуває поруч з вами. Психологічна підтримка у такі моменти допомагає впоратися зі стресом.

Допомагайте тим, хто цього потребує, якщо є змога. Підтримуйте інших (сусідів, особливо немічних). Можете, наприклад, віддати речі першої потреби, допомогти отримати гуманітарну допомогу та ін.

І наприкінці: навіть у цей важкий час намагайтесь дотримуватись правил особистої гігієни, робіть термічну обробку харчових продуктів та кип’ятіть питну воду, бо небезпечні інфекції, як невидимий ворог, завжди поруч.

І головне – не нехтуйте порадами, як вести себе під час ракетних та артилерійських обстрілів. Бережіть себе!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net