Мама – найдорожча людина для багатьох з нас. Вона дала життя, оточила турботою і ласкою, виховала. Воно і не дивно, адже мама дає життя, продовжує наш рід. Звісно, матерів треба шанувати і любити, а також дякувати їм за недоспані ночі і нерви, які вони витрачають на своїх дітей.
Ідею відзначати День матері як день єдності в боротьбі за мир на планеті запропонувала активістка з США Джулія Уорд Хоув 1872 року.
Вибір дати свята пов'язують із тим, що травень, коли Природа-мати вдягає свою доньку-Землю в пишне оздоблення зелені та квітів, вважається місяцем Пресвятої Богородиці. У День матері люди висловлюють подяку материнській самопожертві та всіляко вшановують матерів.
Вперше День матері в українській громаді відсвяткували 1928 року за ініціативою Союзу українок Канади. 1929 року свято відзначалося у Львові та на Тернопільщині. Пізніше воно стало популярним і в інших регіонах, цього дня організовували концерти та фестивалі на честь матерів.
Мама – єдина в світі людина, чиє життя до останнього подиху присвячене дітям. І байдуже, скільки нам років, – поки живі наші батьки, – ми діти. Мамі небайдужий кожен наш крок, важливий кожен вчинок. Материнське серце переживає наші злети і падіння гостріше, ніж свої власні. Допоки ми любимо і бережемо своїх матерів – все буде добре: і вдома, і в Україні.
Найчастіше в цей день мамам дарують квіти й вітальні листівки. Також популярними подарунками є солодощі, альбоми для фотографій, ювелірні прикраси, гарні речі для дому. Але найголовнішим подарунком для мам у всі часи є увага й любов їхніх дітей.
Тому в День матері, як і в кожен інший день, ми щиро бажаємо своїм мамам міцного здоров’я й щастя на довгі роки.

Завідувач Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» Валерій Кудінов |