logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день здоров`я ротової порожнини.

Переважна бiльшiсть людей знає, що стан зубiв та слизової оболонки порожнини рота тiсно пов’язанi зі станом здоров’я всього органiзму. Бактерії, що містяться у ротовій порожнині, через тканини пародонта можуть потрапляти у кров’яне русло і розноситись із током крові по всьому організму, викликаючи таким чином захворювання в усіх органах і системах.

Мікроорганізми ротової порожнини здатні постійно виділяти липкі речовини, які утворюють біоплівку, так звану пелікулу, нашарування якої і створює м'який наліт. Якщо не видаляти його, він швидко збільшується, мінералізується і перетворюється на зубний камінь. Нашарування твердих зубних відкладень небезпечі для людини: вони подразнюють ясна, заважають нормальному обміну речовин у них, провокують атрофію ясен і є причиною таких ускладнень як гінгівіт, парадонтит.

У нормі в людському організмі співіснують різні види непатогенних і умовно-патогенних бактерій. Останні при певних умовах викликають захворювання. У ротовій порожнині живуть такі бактерії, і умовами виникнення захворювань можуть бути різні фактори: погана гігієна порожнини рота; неправильний прикус,травматичні ураження; зубні коронки, протези,пломби, які вичерпали свій строк придатності ; стреси; зниження імунітету; паління та інші шкідливі звички; схильність до аутоімунних захворювань; захворювання шлунково-кишкового тракту; гормональні (ендокринні і метаболічні) порушення; генетична схильність та розлади,які виникли в процесі розвитку; порушення режиму і принципів раціонального харчування; порушення режиму праці і відпочинку.

Процес перетравлювання їжі починається у ротовій порожнині. Коли людина втрачає зуби, вона не може нормально пережовувати їжу. Погано пережована їжа, потрапляючи у шлунок, завдає стрес слизовій оболонці, що призводить до гастритів та інших патологій. Якщо їжа потрапляє в організм невеликими шматочками, на те, щоб її перетравити, потрібно близько півтори години. Однак, коли в шлунок потрапляють великі шматки, засвоїти їх набагато складніше.

Майже всі захворювання мають прояви в ротовій порожнині.

Це і захворювання серцево-судинної, дихальної, нервової системи, захворювання крові, аутоімунні, ендокринні, венеричні захворювання, захворювання органів шлунково-кишкового тракту, СНІД тощо. Іноді стоматологи першими виявляють ту чи іншу патологію, що допомагає вчасно її лікувати. Здоров’я порожнини рота є невід’ємною частиною загального здоров’я людини. Захворювання порожнини рота, такі як карієс, гінгівіт, пародонтит, є найбільш поширеними захворюваннями в світі, які зазвичай чомусь залишаються поза увагою.

Щоденна профілактика, у тому числі правильне чищення зубів зубною щіткою і зубною ниткою, дозволяє запобігти розвитку захворювань ротової порожнини, профілактика виникнення стоматологічної патології повинна розпочинатися з раннього дитячого віку. Чищення зубів двічі на день допомагає зменшити кількість бактерій і запобігти утворенню нальоту. Тоді зуби будуть стійкіші до кислот, які їх руйнують. Раннє виявлення є ключовим фактором для запобігання або регулювання захворювань ротової порожнини. Регулярні огляди у стоматолога гарантують, що такі проблеми, як карієс, гінгівіт і пародонтит, буде виявлено та вилікувано якомога раніше.

Проблема збереження й зміцнення здоров’я населення за всіх часів була однією із ключових у суспільстві. Здоров’я нації – це показник цивілізованості держави, що відображає рівень її соціально-економічного розвитку, головний критерій доцільності та ефективності всіх сфер діяльності . Міцні білі і красиві зуби - це невід'ємна частина іміджу щасливої і успішної людини!

Міцне здоров’я – саме важливе, що потрібно людині для життя.

 

Завідувач  Мар’їнської філії  ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»              Валерій Кудінов
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net