logo Ukrainian flag
 
«Знезараження питної води препаратами OASIS та Aquatabs при загрозі погіршення епідемічної ситуації щодо інфекційної захворюваності серед населення».

На теперішній час в деяких населених пунктах Донецької області у зв'язку з частими перебоями централізованого водопостачання та погіршенням її якості і умов приготування їжі, виникають ризики ускладнення епідемічної ситуації в регіоні. Буває також, що мешканці населених пунктів області взагалі залишаються без централізованого водопостачання, тому актуальним стає запобігання інфекційних захворювань серед населення, особливо пов'язаних з водним фактором передачі інфекції, таких як холера, черевний тиф, дизентерія, інфекційний вірусний гепатит, ентеровірусна інфекція та інших. Тому для покращення якості питної води є можливість її дезінфекційної обробки за допомогою спеціальних засобів. До них в першу чергу відносяться дезінфекційні препарати нового покоління, такі як ОАSIS та Aquatabs.

Загальні вимоги щодо знезараження питної води препаратами ОАSIS та Aquatabs.

Препарати розводити тільки в приміщенні, що добре провітрюється або на відкритому повітрі, у відкритій ємності на відстані витягнутої руки від неї. Для знезараження використати прозору, відстояну воду. Не щільно закрити ємність, почекати 30 хвилин протягом експозиції препарату (витримка), потім для видалення можливого утворення у воді хлорорганічних сполук, приготувати саморобний або стандартний фільтр і через нього перелити цю воду в іншу ємність. Допускається зберігання знезараженої води у нещільно закритому посуді, у темному сухому місці але не більше двох тижнів. При неможливості фільтрації знезараженої води, перед використанням бажано прокип'ятити її протягом однієї  хвилини.

Проведення знезараження питної води препаратом ОАSIS (67mg Troklosene Sodique DCCNa).

Призначений для проведення дезінфекції питної води для вживання її в їжу та дотримання особистої гігієни у екстремальних умовах. Візьміть 8-10 літрів води та  розведіть у ній 1 таблетку препарату.

Проведення знезараження питної води препаратом Aquatabs multipurpose 200 (1.67gm Troklosene Sodium NaDCC).

Призначений для дезінфекції питної води для вживання її в їжу та дотримання особистої гігієни у екстремальних і стаціонарних умовах, колодязях, свердловинах, особливо при неблагополучній епідеміологічній ситуації.

Для залишків чи запасу чистої водопровідної води візьміть 1таблетку на 1000 літрів води.

Для чистої води при надзвичайних ситуаціях, не забрудненої води з колодязя та використання іншої ґрунтової води візьміть 1 таблетку на 500 літрів води.

Для води при надзвичайних ситуаціях (включаючи колодязі), річкової та аналогічної води візьміть 1 таблетку на 200 літрів.

Попередження. При використанні препаратів ОАSIS та Aquatabs треба бути дуже обережним і не порушувати наступні правила.

Препарати токсичні та при приготуванні можуть виділяти небезпечний газ, викликати подразнення очей та верхніх дихальних шляхів. Особам з індивідуальною непереносимістю малих концентрацій препаратів що містять хлор, вагітним жінкам та дітям, брати участь під час знезараження питної води заборонено. Вживати таку воду даним особам дозволяється лише з особливою обережністю. Їм рекомендується спочатку  спробувати невелику кількість знезараженої питної води і лише за відсутності якоїсь негативної реакції продовжувати пити її далі.

При виникненні вищевказаних медичних показань надати першу допомогу шляхом рясного промивання очей (при використанні контактних лінз обов'язково зняти їх), полоскання носоглотки. При випадковому ковтанні даної таблетки негайно прийняти 15-20 таблеток активованого вугілля, запиваючи питною водою. Блювоту викликати не можна. За потреби звернутись за кваліфікованою медичною допомогою.

Зберігати таблетки окремо від інших дезінфекційних препаратів та харчових продуктів, в оригінальній упаковці у сухому темному місці, недоступному для дітей, при  дозволеному температурному діапазоні повітря та згідно з терміном придатності. Не допускати контакту препаратів та знезараженої води з кислотами.

Примітка: препарати можна використовувати і для дезінфекції різних поверхонь, посуду, ємностей, для цього його концентрацію у розчині збільшують у 5 разів. Протирають поверхню або заповнюють ємність для харчових продуктів розчином з експозицією 30 хвилин, потім промивання, сушіння, провітрювання. Такий розчин пити не можна і його утилізують (зливають у каналізацію або у викопану в землі яму, розташовану не ближче 20 метрів від вододжерела).


Підготував завідувач відділенням дезінфектологїї
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ«ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
Олександр IВАНОВ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net