logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день мозку покликаний привернути увагу громадськості до важливості здоров'я одного з найголовніших органів нашого організму.

Що може зробити людина для попередження захворювань, що вражають мозок? Спільними рекомендаціями медиків являються здоровий спосіб життя, відмова від шкідливих звичок, здоровий сон, повноцінне харчування, прогулянки на свіжому повітрі або фізичні тренування, постійний «тренінг» мозку через рішення нестандартних завдань і розумову діяльність (читання, рішення кросвордів, головоломок і т.д), своєчасний плановий огляд у спеціалістів, відповідальне лікування хронічних захворювань, безпечні умови праці.

Мозок не відчуває болю

У мозку немає больових рецепторів, але вони містяться в його оболонках і судинах. Тому під час головного болю болить не сам мозок, а тканини, що його оточують.

На скільки відсотків людина використовує мозок

У середньому ми використовуємо свій мозок на 90% або трохи більше, усупереч популярному міфу про 5-10%. Так, твердження про те, що люди використовують лише частину мозку, є хибним: кожна частина цього органа має свою функцію, а сучасні дослідження не виявили ділянок мозку, які б не використовувалися.

Як дефіцит сну впливає на мозок

У разі тривалого недосипу температура мозку зростає і когнітивні здібності знижуються. Тому, щоб мислити тверезо й ефективно, треба висипатися.

60% мозку – жири

Мозок містить більше жирів, ніж будь-який інший орган тіла. Тому для збереження його здоров’я потрібна дієта, багата жирами омега-3 і омега-6.

Пам’ять мозку практично необмежена

На відміну від цифрової техніки, у людському мозку пам’ять ніколи не “закінчується”. Тому неможливо знати занадто багато інформації.

Закоханість можна побачити на МРТ

На знімках функціональної МРТ мозку можна помітити, що в стані закоханості в людини є активними зони мозку, пов’язані із задоволенням. У них наявний дофамін – нейромедіатор, що відповідає за приємні відчуття.

Мозок не втомлюється від розумової роботи

Під час інтелектуальної роботи склад крові, яка проходить через головний мозок, не змінюється – втома і апатія передусім пов’язані із занепокоєнням та емоціями.

Мозок розвивається протягом усього життя людини. Але він розвивається тоді, коли отримує нові розумові навантаження і навчається того, що для нього є новинкою. Під час активної розумової діяльності розростається нейронна мережа і відбувається утворення нових нейронів.

Стрес завдає потужного удару по здоров'ю мозку. При тривожних і депресивних станах мозок не в змозі перезавантажитися, що викликає смерть нервових клітин і призводить до порушення в роботі багатьох внутрішніх органів. Тому потрібно контролювати свої емоції, а в стані хронічного стресу або інших емоційних розладів звертатися до психотерапевта за допомогою.

Мозок - це один з найважливіших органів людського організму. Від його здоров'я напряму залежить якість життя кожного з нас.

Треба пам’ятати, що спорт, повноцінне харчування, якісний сон, відмова від шкідливих звичок та постійний розвиток – основа здоров’я мозку.

 

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії
ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»  Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net