logo Ukrainian flag
 
У чому небезпека тату?

Мистецтво прикрашати своє тіло малюнками – одне з найдавніших, воно налічує кілька тисячоліть. Перші проби татуажу виявлено на муміях у Єгипті, яким близько 4 тисяч років. Спочатку до татуювання ставилися позитивно, але з поширенням християнства їх стали забороняти, посилаючись на велику гріховність. Але, незважаючи на всі заборони, татуювання набули величезної поширеності.

Сьогодні татуювання є дуже популярними способами самовираження. Особливо їх полюбляє молодь. В Україні дана процедура набуває все більшої популярності. Тому так важливо  налагодити контроль за діяльністю салонів, де роблять татуювання, щоб не наражати їхніх клієнтів на ризик важких небезпечних хвороб.

Татуювання – закачування чорнила під шкіру за допомогою його розколювання особливою голкою.

Але чи небезпечне тату для здоров’я? До цих процедур треба підходити обдумано і зважено. Процес нанесення малюнку болючий та небезпечний, може нанести істотну шкоду своєму організму. Якщо шкіра довго не гоїться, починається процес відторгнення чорнила, що провокує формуванню великої раньової поверхні. Нанесений малюнок зіпсується, як і частина тіла.

Біль – не єдиний недолік татуажу. На тілі людини є кілька ділянок, де невеликі кістки, м’язові волокна, накопичуються нервові закінчення та капіляри. Такі місця легко ушкоджуються, провокуючи запальні процеси та інфекції. Тому треба серйозно подумати, перед тим, як робити татуювання на голові, шиї, нижніх кінцівках, ліктях, внутрішній стороні рук. Найбільш болючими місцями для нанесення малюнка вважаються ділянки з малою кількістю підшкірного жиру: коліна, ступні, гомілки, ребра.

У підпільних салонах майстер може заразити клієнта будь якою інфекцією, просто забувши змінити голку. Відсутня повна гарантія безпеки, тому через тату можливо заразитися ВІЛ-інфекцією, гепатитом С, сифілісом, стафілококом, герпесом та ін. бактеріальною інфекцією. До речі, власники татуювання не можуть стати донорами.

Небезпеку представляє і фарба, що закачується під шкіру. Чорнила для тату негативно впливають на здоров’я людини – вони містять миш’як та свинець. Ці токсичні елементи можуть призвести до тяжких наслідків: раку очей, гортані; лейкозу; ушкодженню клітин мозку, кісткових структур, нирок, печінки; проблем із серцевим функціонуванням; безпліддя; дисфункцій нервової системи.

Виявлено, що певні групи червоного чорнила містять ртуть. У зеленій та синій фарбі знайдено кобальт. Виявлені у фарбах метали характеризуються високою токсичністю та канцерогенністю, що підвищує ризик розвитку пухлинних процесів. Крім цього, метали додатково навантажують печінку, функція якої виводити ці важкі з’єднання.

Загрозу здоров’ю представляють навіть тимчасові малюнки чорною хною. У її складі міститься парафенілендіамін – хімікат, що провокує сильні алергічні прояви.

Найнебезпечніше татуювання – перманентне із застосуванням чорного кольору. У її складі (крім миш’яку  та свинцю) виявлено парафенілендіамін. При неправильному дозуванні цього елементу можна отримати алергічну реакцію, екзему, дерматит.

Якщо ти одержимий ідеєю татуажу, і не спиш ночами, мріючи прикрасити своє тіло – йди до професійного тату-салону. Вкрай важливим є дотримання чистоти, правил обробки інструментів тощо. Адже татуювання – це процедура, яка передбачає пошкодження шкіряних покривів. Тому таким високим є ризик зараження тяжкими інфекціями, якщо правила процедур будуть порушені. Перед нанесенням малюнка, поцікався про якість фарб та досвід майстра.

Не ризикуй своїм здоров’ям та життям, довіряй лише професіоналам!

 

Лікар-епідеміолог                                             Жоріна В.І.
Помічник лікаря-епідеміолога                         Тимошевська В.В.
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net