logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день боротьби з туберкульозом.

Біла ромашка є  символом боротьби з туберкульозом, як символ чистого дихання.

Туберкульоз – це поширене й іноді смертельне інфекційне захворювання, спричинене мікобактерією туберкульозу, що передається повітряно-крапельним шляхом. Найчастіше хвороба вражає легені, також може розвиватися патологічний процес в інших органах і тканинах. Лікування туберкульозу складне й вимагає прийому декількох видів протитуберкульозних препаратів протягом тривалого часу. Основним джерелом інфекції є хворі на туберкульоз з «відкритими формами», які виділяють збудник в навколишнє середовище під час кашлю, чхання, при розмові.

Категорії пацієнтів, які найбільше за всіх наражаються на небезпеку зараження туберкульозом:

- особи, які зловживають алкоголем та наркотичними речовинами;

- ті, що живуть у неповноцінних умовах проживання;

- особи, які вживають препарати, що ослаблюють імунітет;

- хворі на цукровий діабет, виразкову хворобу шлунку та дванадцятипалої кишки, хворі на хронічні захворювання органів дихання, психічно хворі;

- особи з ВІЛ;

- хворі на туберкульоз вважаються однією з найбільш уразливих верств населення на COVID-19.

До перших ознак туберкульозу відносяться загальна слабкість, втомлюваність, тривалий кашель (більше трьох тижнів), втрата маси тіла, пітливість та підвищення температури тіла до субфебрильних цифр  37.0-37.3. Всі ці клінічні ознаки пацієнти дуже часто плутають з ознаками ГРВІ, а в умовах пандемії і з проявами коронавірусної  інфекції або ж  туберкульоз може бути поєднаним з коронавірусною інфекцією і тому не приділяється значна увага виявленню туберкульозної інфекції.

Як вберегтися від захворювання на туберкульоз?

Ізоляція джерела туберкульозної інфекції - найбільш важливий протиепідемічний захід в колективі чи сім’ї.

На період бактеріовиділенням необхідно припинити контактувати з хворим, тобто він має знаходитися на лікуванні в стаціонарному відділенні або ж ізольований в окремій кімнаті, приміщенні.

Дорослі, які знаходяться в контакті з хворим, повинні щорічно обстежуватися флюрографічно, а діти та підлітки - за допомогою туберкулінової проби. На весь час перебування хворого на туберкульоз в лікарні, квартирі чи санаторії необхідно проводити поточну дезінфекцію.

ВИ ПОВИННІ ПАМ’ЯТАТИ: одним із пускових моментів розвитку будь - якого захворювання є стан імунної системи людини! Тому потурбуйтеся про відновлення та зміцнення імунітету. Позбавтеся від шкідливих звичок, будьте фізично активними, збалансовано харчуйтеся. Використовуйте маску в громадських місцях. Не нехтуйте щорічним флюорографічним обстеженням та вчасним зверненням до сімейного лікаря.

Бережіть себе, дотримуйтесь дистанції, носіть маски!!!

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»            Світлана Пшенична
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net