logo Ukrainian flag
 
24 липня- Міжнародний день турботи про себе.

Залишатися в здоровому тілі та твердій пам’яті можна лише за умови правильного способу життя 24 години на добу, 7 днів на тиждень. Поки ви молоді, здається, що тіло буде завжди молодим і здоровим. Але саме від турботи про нього залежить, як довго і наскільки якісно воно вам прослужить.

Ми всі поспішаємо кудись, треба встигнути на роботу,  навантаження на роботі, висока відповідальність, напруга, їжа на бігу - всім цим ми зношуємо себе. Це негативно відбивається на якості життя.

З роботи поспішаємо додому, де чекає безліч справ. На вихідних- прання, прибирання, щось треба налаштувати, відремонтувати, зробити закупівлю на тиждень.

В цій круговерті повсякдення ми абсолютно забуваємо про себе, про те, що крім швидкості є ще й спокій та гармонія. Адже життя одне!

Турбота про себе це не ванна з піною і не тістечка- це образ життя.

Турбота про тіло складається з того, чим ви його годуєте, чим ви дихаєте, що його оточує.

Існують прості правила, які допоможуть самостійно подбати про своє здоров’я.

- Перш за все-сон 7-9 годин на добу. Недосипання може призвести до набору ваги, проблем з серцем, депресій.

- Раціональне харчування до 5 разів на добу дрібними порціями. Не зловживайте жареним, копченим, солодким, сіль-5 грамів на добу, рідини до 2 літрів, включаючи перші страви. У раціоні має бути якомога більше фруктів і овочів. Надавати перевагу стравам, що готуєте самостійно. Виключити напівфабрикати , фаст-фуди.

- Виключіть шкідливі звички. Куріння будь-чого, вживання алкоголю і наркотиків. І якщо алкоголь на свята при здоровому способі життя ще можна зрозуміти, то куріння і наркоманія скасовуються повністю.

- Рухайтесь назустріч міцному здоров'ю і довголіттю - спорт, танці, ходіть більше пішки, гуляйте в парках і лісах, дихайте свіжим повітрям. Від серцево-судинних та інших серйозних захворювань потрібно йти або навіть тікати. У прямому сенсі слова.

- Позитивний настрій кожен день! Не зациклюйтесь на невдачах і промахах. Себе потрібно любити і також піклуватися про свій емоційний стан. Сюди входять корисні звички, заняття до душі, приємні люди навколо або цікава робота.

Турботою про себе можна вважати будь-яку діяльність, за допомогою якої ми вкладаємо енергію, час, гроші в своє психічне, емоційне і фізичне здоров'я. Правильна турбота про себе вкрай важлива для підтримки гарного настрою і зниження тривожності.

Міцного здоров'я, сильного духу і веселого настрою! Нехай самопочуття буде прекрасним кожен день, а організм легко справляється з будь-якими навантаженнями!

 

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»   Надія ЖОЛУДЬ.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net