logo Ukrainian flag
 
У ДУ «Центр громадського здоров’я МОЗ України» розповіли, чи безпечно робити кілька щеплень одночасно та які види вакцин можна поєднувати.

Комбінування вакцин від кількох хвороб є безпечною та поширеною практикою. Комбінації вакцин зазвичай має підбирати сімейний лікар або педіатр індивідуально. Важливим орієнтиром для цього є типи вакцин (живі та інактивовані), вік пацієнта та загальний стан здоров'я.

 

Комбінування вакцин від кількох хвороб є безпечною та поширеною практикою. Комбінації вакцин зазвичай має підбирати сімейний лікар або педіатр індивідуально.

Важливим орієнтиром для цього є типи вакцин (живі та інактивовані), вік пацієнта та загальний стан здоров'я.

«Якщо глянути на схему Національного календаря профілактичних щеплень, то ми побачимо, що деякі захворювання профілактуються одночасно.

Наприклад, у два місяці дитина має отримати вакцини проти дифтерії та правця, кашлюка, поліомієліту, гепатиту В та хіб-інфекції», – зазначають у ЦГЗ.

Поєднання щеплень має ряд переваг, оскільки на додачу до імунізації і дитині доведеться менше відвідувати лікаря, а батьки заощадять час.

Однак для поєднання за один візит календарних та рекомендованих щеплень можливе лише з рекомендації лікаря.

Так само можна поєднувати і вакцини проти грипу та COVID-19 для дорослих та дітей. Зокрема щеплення проти COVID-19 можна робити одночасно з неживою вакциною проти грипу під час одного візиту у різні кінцівки.

Також поєднують щеплення проти дифтерії та правця, щеплення від яких розпочинають ще у ранньому дитячому віці й продовжують надалі кожні 10 років.

Однак у разі, якщо ви плануєте зробити щеплення проти правця та дифтерії і проти COVID-19, слід дотримуватись проміжку у щонайменше два тижні після консультації з сімейним лікарем.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net