logo Ukrainian flag
 
В Україні активовані заходи попередження виникнення холери..

З 1 червня Центри контролю та профілактики хвороб МОЗ України та заклади охорони здоров’я посилили настороженість щодо холери. На холеру обстежуються за показами пацієнти із гострими кишковими інфекціями. Окрім обстеження хворих, здійснюються дослідження на холерні вібріоні і зразків навколишнього середовища. «З 1 червня розпочався посилений епіднагляд за холерою. Так відбувається кожного літа, адже це сприятливий час для поширення цього захворювання. За перші два тижні з 1874 пацієнтів із гострими кишковими інфекціями на наявність холери було обстежено 545 осіб. Холерних вібріонів у обстежених виявлено не було. За 2 тижня червня досліджено понад 550 проб прісної води, 47 проб морської води, 215 проб стічної води. За результатами досліджень патогенних холерних вібріонів не виявлено.  За другий тиждень червня дослідили майже у 4 рази більше проб об’єктів довкілля, ніж упродовж попереднього», — зазначив заступник міністра охорони здоров’я — головний державний санітарний лікар Ігор Кузін.

В Донецькій області завдяки фахівцям відокремлених територіальних підрозділів ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ», які продовжують роботу під час складної військової ситуації в регіоні, епідемічна ситуація контрольована. Всього з початку червня в області зареєстровано хворих на гостри кишкові інфекції - 55, з них 42 обстежені на холеру, позитивних знахідок не має. Досліджено на холеру 45 проб стічних вод, патогенні збудники холери не виявлені. Відомості щодо стану захворюваності на COVID-19 в регіоні надаються МОЗ України  щотижня.

Але всім треба пам’ятати та дотримуватися правил профілактики інфікування холерою. Оскільки відсутність належного водопостачання або доступу до якісної та безпечної води, їжі, умов дотримання особистої гігієни – це підстави для можливого виникнення холери. Тому під час військових подій, евакуації населення, загроза холери значно збільшується. Тім більш в спекотні дні.

Правила профілактики холери включають:

  • ретельне миття або гігієнічну обробку рук, особливо перед приготуванням їжі та безпосередньо перед їжею,
  • належну теплову обробку продуктів і їх вживання в їжу в гарячому вигляді,
  • кип'ятіння або спеціальну обробку питної води,
  • використання засобів гігієни.

Кип'ятіння швидко вбиває холерні вібріони!

Якщо виниклі проблеми з наявністю проточної води, можливо для обробки рук використати антисептик для рук, вологі серветки, спирт, інші доступні дезінфектанти. Якщо ситуація небезпечна для життя та здоров’я, бажано тимчасово залишити такі території і повернутися, коли активні військові події будуть завершені.

Бережіть себе та близьких!

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net