logo Ukrainian flag
 
24 липня проводиться Міжнародний день турботи про себе.

Мета заходів International Self-Care Day - дати людям зрозуміти, як дбати про себе для того, щоб бути здоровим.Піклуватися про себе варто щодня. Проявом раціональної турботи про себе є підписання декларації з сімейним лікарем, терапевтом чи педіатром. Навідуватися до свого лікаря варто не лише тоді, коли щось заболить, а й для профілактики – здавати загальні аналізи, стежити за рівнем глюкози та холестерину, робити щеплення, цікавитися, як поліпшити свій спосіб життя та яких звичок краще позбутися.

Нам часто складно знайти час, щоб вкласти щось у себе. Здається, що цей внесок має бути ресурсозатратним, щоби дати користь.

Якщо ми почнемо з того, що хоча би 2 хвилини будемо перефокусовувати увагу з зовнішнього простору у внутрішній, звертати увагу на те, які сигнали нам подає наше тіло, привчати себе до уважності до себе і своїх потреб – ми виявимо, що в нашому житті набагато більше ресурсу, радості й усвідомленості, ніж нам здавалося.

Більшість людей мають хороше здоров'я та гарно себе почувають в період дитинства. Проте, коли ми стаємо старшими, ми стикаємося з викликами і спокусами життя, такими як їжа, алкоголь і тютюн, малорухомий спосіб життя. Ми стикаємося з вибором і ризиками.

На жаль, найпоширеніший результат цього - ожиріння, фізична бездіяльність, вживання тютюну, зловживання алкоголем та нездорові дієти - є причиною сьогоднішньої епідемії інфарктів та інсультів, раку, діабету, хронічних респіраторних захворювань та інших «неінфекційних захворювань».

Доброю новиною є те, що можна істотно знизити наш ризик захворіти, урегулювавши наш спосіб життя, більше піклуючись про себе, практикуючи догляд за собою.

Чи важко піклуватись про себе? Звичайно, деякі речі робити важко, наприклад, курцям важко кинути палити. Але разом з тим є багато того, що більшість з нас може з легкістю робити, щоб залишатися здоровими.

Найкращий шлях для більшості з нас - робити невеликі кроки в позитивному напрямку.

 

Інструктор-дезінфектор  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»

Світлана Пшенична

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net