Чадний газ або оксид вуглецю є токсичним для людини, не має ні смаку, ні запаху, безбарвний, тому він особливо небезпечний. Тож його концентрацію неможливо визначити без спеціального обладнання. Головна небезпека полягає в тому, що у крові молекули чадного газу зв'язуються з гемоглобіном, блокуючи можливість перенесення кисню до тканин. Внаслідок цього в організмі виникає кисневе голодування (гіпоксія).
Останнім часом українці обладнують домівки генераторами, пічками та іншими приладами, які забезпечать їм тепло незалежно від електрики. Попри регулярні попередження про небезпеку отруєння чадним газом люди продовжують ризикувати не лише власним здоров’ям і навіть життям, але й наражають на небезпеку своїх рідних.
З метою запобігання та уникнення негативних наслідків інтоксикації при використанні автономних котелень, в яких використовуються твердо-паливні котли або для аварійного освітлення використовуються бензинові генератори в якості альтернативного електропостачання фахівцями Державної установи «Донецький обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України» та її філій була організована та проведена інформаційна кампанія з питань профілактики отруєнь населення «тихим вбивцею» - чадним газом.

Для проведення комунікаційної кампанії були розроблені пам’ятки для їх поширення – як соціально значимої інформації про профілактику отруєння окисом вуглецю (СО) та правил безпеки.



Інформаційні матеріали були розміщені на власних медіаресурсах філій ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ» (соцмережі), у місцях масового скупчення людей (пункти видачі гуманітарної допомоги, центри незламності, об’єкти торгівлі, зупинки громадського транспорту, управління праці та соціального захисту населення, аптеки, лікарні тощо) та у місцевих ЗМІ (за можливістю). Також інформація озвучена в ефірах радіостанцій «Вільне радіо».

Пам'ятайте! Найменше порушення правил пожежної безпеки може стати причиною удушення, отруєння чадним газом, пожежі або вибуху, призвести до значних матеріальних збитків і смертельних наслідків. Будьте завжди уважні – у цьому запорука безпеки!
Відділ комунікації та організаційно-інформаційної роботи ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»
|