logo Ukrainian flag
 
Всесвітній день щитовидної залози.

Сьогодні, 25 травня, – Всесвітній день щитоподібної залози (World Thyroid Day). В Україні за останні кілька років кількість захворювань щитовидної залози збільшилась у п’ять разів. Показник залежить від зовнішнього середовища, йодного дефіциту, способу життя, стресу, харчування, супутніх захворювань.

Вузлові утворення виявляються у 30% дорослих осіб, дифузний зоб – у 10-30%. У жінок проблеми із гормонами щитовидної залози виникають вдесятеро частіше, ніж у чоловіків.

Захворювання щитовидної залози як у дітей, так і у дорослих небезпечні тим, що часто маскуються під іншими хворобами, протікають непомітно, поки справа не зайде надто далеко.

Тому потрібно знати тривожні ознаки, які повинні стати приводом для відвідування лікаря.

Перші ознаки проблем зі щитовидною залозою:

• швидке втомлювання без видимих причин;

• погане зосереджування (особливо в дітей і якщо раніше батьки такого не помічали);

• погіршення пам'яті;

• дратівливість тощо.

Щитовидну залозу називають енергорозподільчим щитом організму. Маленька залоза виробляє гормони, які відповідають за нормальний обмін речовин, імунітет, роботу нервової системи. Якщо з якихось причин вона виробляє багато або мало гормонів, виникає ряд захворювань.

Йод необхідний для продукування гормонів. Якщо його не вистачає, то погіршуються обмінні процеси, знижуються інтелектуальні здібності, темпи росту у дітей. Проблему малюк може отримати ще внутрішньоутробно: якщо у мами нестача йоду, мозок малюка розвивається гірше. Тому його призначають багатьом вагітним. За наявності не дуже вираженого дефіциту досить змінити раціон і їсти більше продуктів, що містять йод.

З ціллю профілактики ідеально - використовувати йодовану сіль, морепродукти, столовий буряк, збагачені йодом каші та воду. І лише за призначенням лікаря - препарати йоду.

Пам’ятайте! Самодіагностика може зашкодити здоров’ю. У випадку підозри щодо проблем із щитовидною залозою – одразу зверніться до лікаря.

Бережіть своє здоров’я – це найцінніше, що Ви маєте у своєму житті.

 

Біолог  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»           Світлана Ковалько

 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net