logo Ukrainian flag
 
Кліщова інвазія – демодекоз.

Демодекоз – кліщова інвазія, яка часто зустрічається у людини і тварин. Захворювання обумовлене ​​паразитуванням широко поширеного в природі умовно-патогенного кліща - железниці вугрової. Кліщ розмірами 0,2-0,5 мм мешкає в глибині сальних і мейбоміевих залоз, в волосяних фолікулах людини і ссавців.

Джерелом зараження є хвора людина і домашні тварини, предмети побуту, особистої гігієни. Зараження відбувається при безпосередньому контакті.

Улюблені місця локалізації кліща: повіки, шкіра обличчя, область надбрівних дуг, лоб, носогубні складки і підборіддя, зовнішній слуховий прохід. Продукти життєдіяльності кліщів, фрагменти мертвих кліщів і ліночних шкурок - сприяють алергізації організму, розвитку дерматитів, себореї, викликають кон'юнктивіти, блефарити, кератити, і інші шкірні прояви.

Демодекоз частіше діагностується в осіб з ослабленою імунною системою, при гормональних порушеннях і порушеннях обміну речовин, під час вагітності, після прийому алкоголю, а також часто - в літньому віці. Зустрічається у дітей з хронічними захворюваннями шлунково-кишкового тракту і легенів.

Пусковим механізмом розвитку демодекозу є емоційні стреси, захворювання шлунково-кишкового тракту, хронічні захворювання, застосування косметики, зловживання солярієм, що викликає надмірне виділення секрету сальних залоз.

Зараження кліщами може статися при безпосередньому контакті з хворою людиною, а також при використанні чужих рушників, подушок, постільної білизни, окулярів та інших предметів побуту. При кімнатній температурі кліщі можуть зберігатися живими на рушниках, білизні до 2-х тижнів.

Симптоми і клінічні прояви демодекозу часто не специфічні. До них відносять втому очей, свербіж, набряк, почервоніння країв повік, поява лусочок біля коріннявій протягом тривалого часу. Також вогнища ураження локалізуються на шкірі обличчя, особливо навколо рота, очей, на носі. Характерні еритема, лущення, запальні червоні папулопустули, везікопустули. Хворі скаржаться на швидке стомлення очей, випадання вій.

Демодекоз має високу ступінь інвазованності (заразність для оточуючих). Захворювання носить хронічний характер з сезонними загостреннями на весні і восени.

Для виявлення кліщів досліджуються вії, шкірний покрив проблемних зон. Дослідження на демодекоз дозволяє поставити діагноз і призначити правильне лікування.

Існують прості але ефективні методи профілактики:

- дотримуйтесь правил особистої гігієни;

- менше торкайтеся обличчя руками;

- не користуйтеся чужими косметичними засобами, кремами, рушниками, подушками, окулярами;

- не зловживайте перебуванням на сонці, відвідуванням солярію, лазні.

 

ентомолог Іларіонова Н.М.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net