logo Ukrainian flag
 
Наркоманія- шлях у безодню!

Наркоманія –це важке захворювання, що виникає у разі систематичного вживання речовин, які включені до списку наркотиків, та проявляється психічною та фізичною залежністю від них. Ознаками наркоманії є: непереборна тяга до прийому наркотиків і тенденція підвищення кількості прийнятої речовини. Наркоманія – це психічна залежність. Якщо фізична залежність швидко відпускає, то психічна – практично невиліковна.

Наркоманія знаходиться на шостому місці в списку найбільш поширених причин смерті осіб віком 15-49 років. Поширення наркотиків серед неповнолітніх викликає особливу тривогу: 60% хлопчиків – підлітків та 20 % дівчаток у віці 14-17 років хоча б раз пробували наркотичні речовини. Це і наркоманія, і токсикоманія, і тютюнокуріння, зловживання ліками, енергетичними напоями, алкоголем, тощо. Тільки 2% наркозалежних виліковуються, 98% - гинуть. Термін життя наркомана, який систематично вживає наркотики, становить не більше 5 років. Наркомани в 89% випадків заражені гепатитом, в 80% випадків – ВІЛ, 54% – венеричними захворюваннями.

В теперішній час, широке поширення в світі отримали синтетичні наркотичні речовини, які виробляються і потрапляють в тіньовий обіг в обхід чинного аконодавства. Висока популярність цих речовин серед молоді обумовлена доступністю придбання через мережу інтернет та низькою вартістю в порівнянні з «класичними» наркотиками. Серед синтетичних наркотичних речовин найбільш популярні так звані суміші для паління «спайси» і «солі».

Спайсом – (спеція, прянощі) називають особливі суміші для паління, до складу яких входять трави (як правило, ромашка аптечна) і синтетичні аналоги канабіноїдів. Запідозрити вживання спайсів можна за такими ознаками: зміна розміру зіниць (занадто вузькі або занадто широкі), підвищена рухова активність, почервонілі очі, неконтрольовані перепади настрою, безпричинні емоції (страх або ейфорія), параноя (відчуття переслідування); нечленороздільна мова, галюцинації; підвищений артеріальний тиск, тахікардія, сухість у роті.

У зв’язку з тим, що дозу психоактивної речовини в спайсі прорахувати неможливо, часто у споживачів відмічаються передозування, які супроводжуються нудотою, блювотою, запамороченням, блідістю, втратою свідомості, а в деяких випадках смертю. Люди, що вживають ці суміші, піддають ризику не тільки себе і своє здоров’я, але і безпеку осіб, які перебувають поруч у момент вживання суміші для паління через непередбачуваність змін психіки.

Іншим поширеним наркотиком серед молоді є солі, до складу яких входять синтетичні психостимулятори. Якщо вживання спайсів деякий час непомітне для оточуючих, то після вживання «солей» відмічається дикий погляд, спрага, мова за типом затягнутої магнітної плівки, судорожні рухи, гримаси, галюцинації, безсоння.

При отруєнні синтетичними психостимуляторами спостерігається розвиток гострого психозу,порушення функцій життєво важливих органів, некероване підвищення температури тіла, набряк мозку, що може призвести до смерті. Наркотики в малих дозах викликають почуття кайфуі залежність, а у великих кількостях смерть. Особи, залежні від наркотиків, можуть вдатися до крадіжки, обману і вбивств заради дози.

Наркоманія- це не пустощі, не проведення вільного часу в товаристві друзів, а небезпечна хвороба.

Єдиний спосіб не потрапити в залежність від наркотиків-ніколи їх не пробувати!

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ  «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»        Надія ЖОЛУДЬ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net