logo Ukrainian flag
 
ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА КОРОНАВІРУСУ.

Нова короновірусна інфекція – захворювання, що впливає  на дихальну систему людини. Вірус вперше було виявлене у Вухані (Китай) та отримало назву корона вірусного захворювання 2019 (СОVID-19) " СО" – означає корона. "VI" – вірус, "D"- захворювання. COVID-19 – це новий вірус, пов’язаний із тим же  сімейством вірусів, що і гостра респіраторна вірусна інфекція (ГРВІ) та деякі типи звичайної застуди.

Як  поширюється  коронавіруc ?

Вірус передається повітряно- крапельним шляхом, зокрема через кашель і чхання, а також торкання поверхонь, забруднених вірусом. COVID-19 може жити протягом декілька годин, але прості дезінфікуючі засоби можуть його вбити.

Симптоми коронавірусної інфекції. Симптоми можуть включати підвищення температури, кашель і задишку. У більш важких випадках може викликати пневмонію, або  утруднення дихання. У деяких випадках захворювання може бути смертельним.

Важливо: Схожі симптоми зустрічаються у пацієнтів з ГРВІ чи грипом. При їх виявленні необхідно негайно звернутися до лікаря для отримання медичної допомоги та виключення коронавірусу.

Висока температура, утруднення дихання, чихання, кашель та закладеність носа, болі у зв’язку та у грудях, головний біль та слабкість, можлива нудота, блювання та діарея.

Ці симптоми схожі на грип або звичайну застуду, які зустрічаються набагато частіше, ніж  COVID-19. Ось чому для підтвердження інфікування людини COVID-19 необхідно провести тестування. Важливо пам’ятати, що ключові заходи профілактики однакові: часте миття рук та кахлевий етикет (прикривайте рот та ніс при кашлі  чи чханні зігнутим ліктем або серветкою, а потім викидайте серветку у смітник, що закривається кришкою). Також існує вакцина проти грипу – тому дотримуйтеся графіку вакцинації для себе та дитини.

Залишайтеся вдома і зверніться до лікаря, якщо:

- ви контактували з COVID-19, що заразився;

- повернулися із країни, де йде спалах хвороби;

- якщо у вас підвищена температура, кашель та задишка.

Чи варто носити медичну маску?

Використовувати медичну маску рекомендується, якщо у вас є такі симптоми , як кашель та чхання, для захисту інших. Якщо у вас немає таких симптомів, не потрібно носити маску.

Якщо ви використовуєте маски, їх необхідно носити та утилізовувати належним чином, щоб забезпечити їх ефективність та уникнути підвищеного ризику перед вірусом.

Самого  лише використовування масок недостатньо для того , щоб зупинити інфекцію. Окрім носіння масок, слід часто мити руки, прикривати під час чхання та кашлю та уникати тісного контакту  з будь – ким, хто має симптоми застуди чи грипу (кашель, чхання, лихоманка).

Чи діє  COVID-19 на дітей?

Це новий вірус, і ми поки що недостатньо знаємо про те, як він діє на дітей чи вагітних жінок. Ми знаємо, що вірусом можуть заразитися люди будь-якого віку, але поки що зафіксовано не багато випадків інфікування  COVID -19  серед дітей. Вірус с летальним у рідкісних випадках, поки що в основному серед людей  похилого віку, які раніше  мали проблеми зі здоров’ям ,

Що робити якщо у моєї дитини проявляються симптоми, COVID – 19?

Зверніться до лікаря, продовжуйте  дотримуватися гігієни рук, кашльового етикету, та вчасно за графіком вакцинуйте свою дитину.

Чи потрібно не пускати дитину до школи?

Якщо  у  дитини  спостерігаються  симптоми ,  зверніться  до  свого  лікаря  та дотримуйтесь  його  рекомендацій. Як  і  при інших респіраторних інфекціях, таких як  грип,  якщо у дитини є симптоми, давайте їй  добре відпочити вдома та не водіть її у громадські місця, щоб запобігати поширенню вірусу серед інших людей.

Якщо ваша дитина не має симптомів, таких як лихоманка або кашель, і якщо школа не закривається на  карантин, дитині краще продовжувати  ходити до школи.

Як захистити сім’ю під час поїздок

Плануючи поїздку за кордон, ознайомитися з пам’яткою для виїжджаючих за кордон для своєї країни призначення щодо будь – яких обмежень на в’їзд, карантинних вимог при в’їзді або інших актуальних рекомендацій для тих , хто подорожує.

Щоб не потрапити в карантин і не отримати відмову в повторному в’їзді у вашу рідну країну, також  рекомендується  ознайомитися  з  інформацією  про  COVID-19.

Чи може COVID-19 передаватися  від вагітних жінок ненародженим дітям?

На сьогодні недостатньо  інформації, щоб визначити, чи передається від матері дитині під час вагітності, наразі  це питання вивчається.

Вагітним жінкам слід дотримуватися відповідних запобіжних заходів, щоб захистити себе від захворювання. Але якщо виникають лихоманка, кашель або утруднене дихання, негайно  звертатися до сімейного лікаря.

Профілактика коронавірусу.

Мийте руки Завжди мийте руки: коли приходите на роботу або повертаєтеся додому. Для профілактики також підійдуть вологі серветки або розчини, що дезінфікують.

 

 

 

 

Не чіпайте обличчя руками

Не підносите руки до носа та очей. Найшвидше вірус потрапляє в організм через слизову оболонку. Коли чхаєте завжди прикривайтеся хусткою.

 

 

 

Пам'ятайте про необхідність дотримуватись заходів профілактики, як тільки вийшли з дому

Уникайте непотрібних поїздок і не йдіть в місця масового скупчення людей.

Скасуйте подорожі

На час, доки різні країни світу борються з коронавірусом, не слід мандрувати за кордон. Особливо туди, де ситуація з  коронавірусом  дуже  важка.

Вакцинуйтесь

Вакцина – єдиний надійний засіб профілактики вірусу. Тільки пройшовши вакцинацію, ми зможемо зупинити передачу вірусу і захистити себе від його важких наслідків.

Попереджений значить озброєний: Достовірна інформація з новинами про коронавірус розміщена на сайтах МОЗ та Всесвітньої організації охорони здоров'я. Не довіряйте неперевіреним джерелам  та  не  піддавайтеся  паніці.

 

Фельдшер-лаборант мікробіологічної лабораторії    Юлія Лаврикова

 

 

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net