logo Ukrainian flag
 
Міжнародний день здоров`я жінок.

Міжнародний День здоров'я жінок існує для того, щоб нагадати вам, милі жінки, що любов до себе - це в першу чергу.

Здоров’я жінки – здоров’я майбутнього покоління!

Протягом останніх років лікарі все більше акцентують увагу на тому, що хворобу легше попередити, ніж лікувати. Особливого значення набувають профілактичні огляди у медичних закладах, які варто проходити хоча б один раз на рік.

Проходити профілактичні огляди нас заставляє життя, оскільки дуже важливим є виявлення захворювання на ранніх стадіях. Чим раніше буде виявлено захворювання, тим швидше його можна буде подолати, уникнути ускладнення і незворотних процесів, які можуть призвести до інвалідності або смерті.

Як зберегти здоров’я жінки.

1. Відвідувати лікаря.

Треба взяти під контроль своє здоров’я, обговорити з лікарем індивідуальні чинники ризику розвитку будь-яких захворювань. Після їх визначення серйозно поставитися до зниження свого ризику, контролю хронічних захворювань і прийому рекомендованих препаратів.

2. Обрати здоровий спосіб життя.

Хоча не можна усунути таких факторів ризику, як сімейний анамнез (погана спадковість і гени), можна контролювати інші фактори ризику серцево-судинних захворювань, інсульту і раку. Зміни в способі життя, які не пізно внести в будь-якому віці, допоможуть у зміцненні здоров’я.

3. Дотримуватися «здорової» дієти

Жінці важливо вибирати для свого щоденного харчування свіжі і натуральні, необроблені овочі, фрукти, цільні зерна, продукти з високим вмістом клітковини і нежирні джерела білка, такі як риба. Необхідно обмежити продукти з високим вмістом насичених і транс-жирів, а також страви та десерти, закуски з додаванням цукру і натрію.

4. Позбутися зайвої ваги.

Збереження здорової ваги може знизити ризик серцевих захворювань, а також різних видів раку.

5. Бути фізично активною.

Фізичні вправи можуть допомогти контролювати жінці свою вагу, істотно знизити ризик серцевих захворювань та інсульту. Це також може знизити ризик деяких видів раку. Можна вибрати заняття, які подобаються, від швидкої ходьби до бальних танців.

6. Уникати стресів.

Якщо жінка відчуває себе постійно на межі або постійно стомленою, роздратованою або пригніченою, звички способу життя можуть постраждати, як і імунна система. Необхідно віднайти методи та навчитися справлятися зі стресом здоровими способами. Здоровий спосіб життя і захист від стресу також може грати роль в запобіганні хвороби Альцгеймера, інфаркту та інсульту.

7. Дотримання заходів профілактики.

Жінки більш уразливі, ніж чоловіки, до ураження легенів від диму, що вдихається і забруднюючих речовин. Це піддає жінок підвищеному ризику захворювання на хронічну обструктивну хворобу легень (включаючи бронхіт і емфізему). Можна захистити своє дихальне здоров’я, кинувши палити і уникаючи пасивного куріння, вдихання хімічних речовин та інших забруднювачів повітря.

Дорогі жінки, якщо у вас виникають питання щодо Вашого здоров’я, з’являються скарги, навіть незначні – не легковажте зі своїм здоров’ям! Зверніться до лікарів – спеціалістів та пройдіть відповідне профілактичне обстеження.

Не втрачайте таку можливість, зберігайте своє здоров’я!

Ентомолог  Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ»   Яніна Вербицька

 

ДОЦКПХ

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 096 264 93 12

+38 050 025 34 95

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net