logo Ukrainian flag
 
Мавпяча віспа.

Мавпяча віспа продовжує поширюватися світом. Як і попереджали фахівці, починаючи з другої половини червня темпи виявлення нових випадків мавпячої віспи стрімко зросли. Хоча більшість випадків припадає переважно на тих, хто ідентифікує себе як геїв та бісексуалів, хвороба поширюється і серед членів усіх інших спільнот. Особливо небезпечно ця інфекція  для дітей: може призвести до набагато важчих випадків і більшої кількості смертей. Станом на 22 червня 2022 року було зареєстровано 3417 підтверджених випадків віспи мавп у 58 країнах світу, і ще 3500 – чекають підтвердження, що утричі більше, ніж два тижні тому.

Генетичний аналіз вірусу мавпячої віспи, здійснений дослідниками з різних країн, показує що інфекція циркулює серед людей з 2018 року. Це великий дволанцюговий ДНК-вірус, приблизно в сім разів більший від коронавірусу. З 2018 року він пройшов велику кількість мутацій – майже 50. Експерти протягом багатьох років застерігали, що знищення натуральної віспи в 1980 році зробило світ вразливим до цілої родини поксвірусів і підвищило ймовірність перетворення мавпячої віспи на активний людський патоген.

З початку травня у Європі та деяких країнах за її межами фіксують спалах мавпячої віспи. Станом на середину червня 2022 року в Африці, у восьми країнах було зареєстровано понад 1500 випадків захворювання і 72 смерті, більшість – у Демократичній Республіці Конго. В Європі найбільше заражених у Великій Британії, Іспанії та Німеччині. В США вже виявлено 156 випадків захворювання у 23 штатах і столиці. Перші випадки інфікування мавпячою віспою підтверджені у Польщі та Угорщині. Що стосується ситуації в Україні, зі слів головного санітарного лікаря Ігоря Кузіна, жодного випадку мавп'ячої віспи не зафіксовано, ймовірність поширення віспи мавп територією України мала.

Всесвітня мережа охорони здоров’я (WHN) оголосила, що вважає спалах мавпячої віспи пандемією і закликає зробити те саме ВООЗ. Спалах не припиниться без узгоджених глобальних дій. Бо якщо не буде вжито заходів, щоб зупинити тривале поширення, багато людей помруть, а інші отримають інвалідність. Завчасне визнання хвороба пандемією дозволить вжити превентивних заходів, чого не було зроблено під час COVID-19.

Але у Всесвітній організації охорони здоров’я поки що не надали віспі мавп вищий рівень попередження та наголосили на тому, що мавпяча віспа має ендемічний характер лише в окремих частинах Африки. На офіційному сайті організації визначили ситуацію, як «надзвичайну подію», яка є ризиком для громадського здоров’я внаслідок міжнародного поширення хвороби і потенційно вимагає скоординованих міжнародних дій у відповідь. Також наголосили на зміні назви вірусу мавпячої віспи, бо науковці вважають її дискримінаційною через географічну прив’язку.

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net