logo Ukrainian flag
 
Кип’ятити воду! РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВЖИВАННЮ КИП'ЯЧЕНОЇ ВОДИ.

КП «Компанія «Вода Донбасу» ще 18.03.2022 року доводила, що постачальник рідкого хлору та хлорвмісних реагентів відмовився виконувати договірні зобов'язання з підприємством у зв'язку з бойовими діями, що тягне порушення технологічних етапів знезараження води на об’єктах питного водопостачання, використання для обеззаражування води не хлору та хлорвмісних реагентів, а перманганату калію, властивості обеззаражування якого нижчі. У зв’язку з цим КП «Компанія «Вода Донбасу рекомендувала воду перед вживанням кип’ятити. Подібна інформація з’явилася і на сайтах, сторінках в Фейсбуці керівників органів місцевого самоврядування області. Але точна дата, з якої було необхідно переходити на кипятіння водопровідної води не вказувалася, оскільки залишки хлору на підприємстві ще були.

Наша установа постійно проводила лабораторні дослідження води питної на території майже всій Донецької області (за виключенням Маріуполю, Волновахи, Мангушу, де шли активні бойові дії), мікробіологічна невідповідність якості води нормативним вимогам не реєструвалася. Але 24.03.2022 року при черговому дослідженні якості води питної, що подається в міську розподільчу мережу з Краматорської ділянки Словянського РВУ КП «Вода Донбасу» в м. Краматорськ і також напряму до селищ Ясногірка, Шабельківка, Василівка, Малотаранівка, Олександрівка, зареєстроване зниження вмісту хлору залишкового вільного до 0,14мг/дм3 при нормативному 0,3-0,5 мг/дм3 та хлору залишкового звязаного до 0,46 мг/дм3 при нормативному 0,8-1,2 мг/дм3, що є ризиком безпечності води питної.

Це свідчить про те, що перехід на кипятіння води, яка надається населенню від КП «Компанія «Вода Донбасу», перед вживанням вже є необхідним! Кипятіння – це фізичний метод знезараження води.

РЕКОМЕНДАЦІЇ ПО ВЖИВАННЮ КИП'ЯЧЕНОЇ ВОДИ:

При необхідності вживання кип'яченої води, дотримуйтеся в процесі термічної обробки простих правил:

- Не забувайте кожного разу повністю виливати воду з чайника і набирати нову.

- Не кип'ятіть повторно і не змішуйте оброблену воду з водою з-під крана.

- Залиште воду постояти кілька годин (2-3, не менш), це дозволить випадінню в осад хлорорганічних та інших речовин, солей, що утворилися під час кипятіння, після чого варто акуратно злити воду в чистий посуд.

- Не зберігайте кип'ячену воду довго, пийте в перший же день після обробки.

 

ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОБЛАСНИЙ ЦЕНТР КОНТРОЛЮ ТА ПРОФІЛАКТИКИ ХВОРОБ МОЗ УКРАЇНИ»

 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net