logo Ukrainian flag
 
Сало – не тільки національний продукт.

Сало люблять і їдять більшість українців. І не тільки. Представники ближнього та дальнього зарубіжжя просять рідних і знайомих привезти з України в якості гостинця цей  національний продукт, а приїхавши на батьківщину національного продукту, в першу чергу вживають саме його.

Багато джерел критикують сало за його високу калорійність. Про користь продукту для здоров'я людини знають далеко не всі.

В національному продукті утримуються арахідонова кислота, що відсутня в рослинних маслах, підвищує імунітет і життєвий тонус споживачів.

В салі містяться селен, жирні кислоти, що приймають участь в формуванні нових клітин і гормонів. З допомогою жирних кислот із організму споживачів сала виводяться токсини. Тому дієтологи радять включати в раціон сало вагітним, страждаючих інтоксикаціями, паліям, туристам і спортсменам.

Крім того, сало медичні фахівці радять вживати при захворюваннях легень, суглобів, маститах, п'яточних шпорах, зубних болях, екземі.

В салі містяться життєво важливі мікроелементи: калій, цинк, магній, фосфор, мідь, натрій, кальцій, марганець і залізо, а також вітаміни А, РР, Е, С, F і В.

В склад національного продукту входять кислоти краси – ліноленова, лінолева і олеїнова, що формують тургор, а також, здоровий та красивий колір шкіри та слизових оболонок. Крім того, олеїнова кислота відіграє важливу роль в нормалізації жирового та холестеринового обміну. Ліноленова, лінолева і олеїнова кислоти сприяють швидкому перетворенню «шкідливого» холестерину, що поступає в організм людини  з іншими  продуктами, в холієві кислоти і виведенню їх із організму. Чинять нормалізуючу дію на стінки кровоносних судин, підвищують їх еластичність і знижують проникність, попереджують тромбоз коронарних судин (інфаркти). Підвищують стійкість організму до інфекційних захворювань і дії радіації.

Сало не поглинає і ніколи не містить радіонукліди, ніколи не буває радіоактивним. В складі продукту відсутні канцерогени.

В ньому відмічається значний вміст «хорошого» холестерину. Він не відкладається на  стінках кровоносних судин, а в поєднанні з часником, очищує кровоносні судини від «поганого» холестерину.

Біологічна активність сала в 5 раз вища, ніж у вершкового масла. По біологічній активності з національним продуктом може порівнюватись тільки тюленячий жир.

Калорійність солоного сала 759, вареного -770, копченого- 815 калорій на 100 грам продукту. Маючи високу калорійність, продукт не навантажує печінку, а очищує її від солей важких металів, сприяє жовчовиведенню при застойних явищах.

З сала готовлять різні продукти. Його варять, смажать, солять, топлять, закопчують, використовують для виготовлення різних страв, паштетів, бутербродів.

Саме в солоному салі максимально зберігаються всі корисні, цілющі та поживні складові даного продукту. При включенні його в раціон, сало нормалізує більшість фізіологічних функцій організму людини.

Враховуючи високу калорійність продукту, вживати його необхідно в невеликих порціях, як делікатес, в поєднанні з овочами або овочевими салатами – 1% -2% від добової  калорійності раціону.

Їжте сало і будьте здорові, красиві та енергійні.

 

 

Завідувачка відділення епіднагляду (спостереження) та профілактики неінфекційних захворювань
КРАМАТОРСЬКОЇ РАЙОННОЇ ФІЛІЇ ДУ ДУ «ДОНЕЦЬКИЙ ОЦКПХ МОЗ»       Надія ЖОЛУДЬ
 

Зв'язок

Телефон

Телефон:

(06264) 1 72 12

Моб. тел.: 
+38 095 457 5453

Електрона адреса: 
obllabcentre_kram@ukr.net