Щорічно 28 квітня у понад 100 країнах світу, з метою привернення уваги суспільства і, головне, влади – до проблеми безпеки людини на робочому місці, відзначають Всесвітній День охорони праці.
Метою Дня охорони праці було привернути увагу світової громадськості до масштабів проблеми, виявити на скільки створення та просування культури охорони праці може сприяти зниженню смертності на робочих місцях. З огляду на тяжкість наслідків від нещасних випадків і захворювань, пов’язаних з працею на виробництві та, зважаючи на необхідність створення належних умов праці для людини за принципом пріоритетності її життя та здоров’я, Міжнародна організація праці (МОП) щороку відзначає Всесвітній день охорони праці.
У цей день більш ніж в ста країнах світу проводяться заходи, спрямовані на привернення уваги громадськості до невирішених проблем охорони праці.
В Україні цей День отримав назву «День охорони праці» і відзначається згідно до Указу Президента України № 685/2006 від 18 серпня 2006 року щорічно 28 квітня.
В умовах сьогодення система управління охороною праці неодмінно має базуватися не лише на законодавчих державних нормативно-правових документах – варто мати гаранти зацікавленості від роботодавців у збереженні належного рівня безпеки працівника у всіх сферах трудової діяльності.
Робота під час війни є надважливим джерелом наповнення держбюджету. Мільйони українців вимушено покинути власні домівки та робочі місця. Люди, які мали все, стали вимушеними переселенцями, втративши робочі місця. Тож виникає чимало питань з особливостей трудових відносин і оплати праці, оскільки війна диктує власні умови й економіка працює в особливому режимі. Однак саме такі умови формують підвищену увагу до охорони праці.
Необхідно орієнтувати та доводити до керівників, закріплювати на рівні свідомості кожного співробітника, що заходи з охорони праці та їх дотримання не повинні бути лише на папері, а належна культура охорони праці потрібна, насамперед, саме їм, адже жодні компенсації не повернуть втрачені здоров’я та життя.
Цінність результатів будь-якої трудової діяльності не може бути вище цінності здоров’я та життя працівника.
Наголошуємо – дбайте про своє життя і здоров’я, неухильно дотримуйтесь правил охорони праці!

Інструктор-дезінфектор Мар’їнської філії ДУ «Донецький ОЦКПХ МОЗ» Світлана Пшенична |